Dry Brushing neboli suché kartáčování: Cesta k hedvábně hladké pokožce

Přidat na Seznam.cz

Suché kartáčování probudí vaše smysly jako žádná jiná procedura, je naprosto úžasné a zanechá vám hedvábně hladkou pokožku a zářivý vzhled celého těla. Účinky jsou patrné okamžitě i dlouhodobě. Pojďme se podívat, jak na to a jaké jsou jeho benefity.

Suché kartáčování je druh ajurvédské medicíny, který je známý již po staletí. Má mnoho zdravotních přínosů, mezi které patří například:

  • stimulace lymfatického systému
  • exfoliace pokožky
  • pomáhá tělu zbavovat se toxinů
  • zvýšení krevního oběhu a energie
  • pomáhá odbourávat celulitidu

Suché kartáčování působí tak, že exfoliuje pokožku. Hrubá vlákna pomáhají odstraňovat odumřelou kůži a zlepšují schopnost pokožky vylučovat toxiny póry, uvádí web healthline.

Kdy kartáčovat?

Je neuvěřitelně snadné ho zařadit do své rutiny. Většina odborníků doporučuje kartáčování spíše ráno než před spaním, protože věří, že má energizující účinky. Někteří lidé používají kartáček samostatně, jiní si na něj před použitím nanesou trochu tělového oleje. Pokud na kartáč používáte olej, osprchujte se před kartáčováním pokožky. Pokud ne, osprchujte se až po kartáčování pokožky a poté použijte olej nebo pleťové mléko. Kartáčování je fantastické provádět také ve spojení se saunou nebo párou.

Jak kartáčovat?

Začněte u nohou a kartáčujte směrem nahoru k srdci. Podobně když začínáte na rukou, začněte u dlaní a postupujte směrem nahoru. Používejte pevné, malé tahy směrem nahoru nebo pracujte krouživými pohyby. U břicha pracujte ve směru hodinových ručiček.

Drsný peeling není nikdy na místě, dbejte na to, abyste netlačili příliš silně nebo nepoužívali příliš tuhý kartáč. Po skončení kartáč opláchněte. Sušte jej na otevřeném místě, abyste zabránili vzniku plísní.

Pro koho není vhodné

Někteří lidé by se měli suchému kartáčování vyhnout nebo postupovat opatrně. Pokud máte otevřenou, zanícenou kůži nebo ekzémy a lupénku, měli byste se vyhnout suchému kartáčování přes zanícenou oblast. Jestli máte kožní onemocnění, například lupénku, měli byste se před suchým kartáčováním poradit se svým lékařem.

Zdroj: goop.com, healthline