Ideální období pro pleťové masky: Odvedou vždy dobrou práci a vyrobit si je můžete i doma

Přidat na Seznam.cz

S přicházející zimou, která může udeřit každým dnem a trvat několik měsíců, si musíme položit otázku, jak na tuto změnu připravit i naši pleť. S měnícím se ročním obdobím je nutné zásobit se i přípravky, které ji budou chránit a dobře hydratovat. A to pleťové masky bezkonkurenčně dovedou.

Dobrá pleťová maska je skvělým a rychlým řešením pro čištění a omlazení unavené, dehydratované, skvrnité a mastné pleti. Většina z nich také obvykle obsahuje chladivé a vyživující složky, které se zaměřují na zklidnění případných zánětů a uvolnění stresu na obličeji po dlouhém týdnu. Na trhu jich je nespočet. Existuje jedna pro každou příležitost a potřebu, ať už hledáte tradiční bavlněnou, hydrogelovou nebo biocelulózovou pleťovou masku, která vám pomůže s vyčištěním, peelingem, hydratací a obnovou jemné pleti obličeje.

Pokud tedy hledáte něco na rozjasnění mdlé pleti, můžete si vybrat takovou, která obsahuje vitamin C, kyselinu glykolovou, niacinamid a dokonce i retinol, zatímco ti z nás, kteří mají citlivou pleť, mohou sáhnout po masce s uklidňujícími složkami, jako je například heřmánek, uvádí magazín Glamour.

Problematická pleť

Pokud patříte do skupiny žen s nedostatky, nepropadejte zoufalství. Rozhodně v tom nejste samy. Drtivá většina žen (včetně známých osobností) se musí potýkat s nedokonalostmi, které ovšem lze potlačit vhodnými přípravky. Dopřejte vaší pleti lázeň s pleťovou maskou s tea tree olejem, která všechny nedokonalosti hned napraví. Fantastické účinky má i ta, která obsahuje kyselinu hyaluronovou a aloe vera. Nebo vyzkoušejte triky našich babiček a vyrobte si domácí masku, která zatočí se všemi nešvary, které vás trápí.

Maska z droždí proti akné

K její výrobě vám postačí droždí a druh tekutiny, kterou máte běžně doma. Droždí rozmačkáte a smícháte s trochou vody (pro klasickou masku), mléka (pro zklidňující účinky), citrónové šťávy (vhodná pro mastnou pleť) nebo olivovým olejem (pro vyživení) do konzistence kašičky. Na obličeji ji necháte působit celkem 20 minut.

Na domácí výrobě masek ostatně není nic těžkého. Pracovat můžete s řadou přírodních surovin, které mají léčivé nebo regenerační účinky, jakými jsou například vaječný žloutek, káva, med, jogurt, vločky nebo třeba banán.

Zdroj: Glamour, redakce