Obličejový peeling. K čemu je dobrý a jak ho správně používat?

Přidat na Seznam.cz

Už jste do své péče o pleť zařadili peeling? Pokud ne, pravděpodobně přicházíte o spoustu výhod, které pleti nabízí. Zdravá péče o pleť se skládá z různých kroků, mezi které patří peeling obličeje. Obličejový peeling nejen odstraňuje hluboko usazené nečistoty, ale také vám může zajistit zářivou pleť. Pojďme se podívat na výhody používání obličejového peelingu a na to, jak ho správně používat.

Co je peeling?

Obličejový peeling je přípravek pro péči o pleť, který se používá k exfoliaci pleti. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky, čímž snižuje pravděpodobnost ucpání pórů a vzniku akné. Praxe peelingů a exfoliace sahá až do starověku a historie ukazuje, že lidé používali k exfoliaci pleti něco abrazivního.

Například američtí indiáni používali k exfoliaci pleti sušené kukuřičné klasy, oblíbené byly také drcené mořské mušle. V dnešní době se peelingy vyrábějí ze složek, jako je kávová sedlina, cukr, jemně mletá mořská sůl, skořice, med, oves atd.

Na co je peeling dobrý?

Obličejové peelingy obsahují hrubé částice, které pomáhají exfoliovat pleť. Když použijete peeling na obličej, částice se třou o pokožku a odstraňují všechny nečistoty z kožních pórů. Odstraňují také odumřelé kožní buňky, díky čemuž je vaše pleť hladší a jemnější. Zařazení kvalitního obličejového peelingu do týdenní rutiny péče o pleť vám zajistí zdravou a zářivou pleť.

Jak postupovat při používání peelingu?

  1. Nejprve si vyčistěte pleť, poté obličej i krk důkladně opláchněte vodou, nevysušujte.
  2. Na mokrý obličej rovnoměrně krouživými pohyby konečků prstů naneste pleťový peeling.
  3. Vždy masírujte obličej směrem nahoru a zaměřte se na oblasti, jako je horní část a koutek nosu, tváře a horní část nad rty.
  4. Obličej masírujte asi 1 minutu.
  5. Přesuňte se na krk a pod bradu, masírujte tuto oblast asi 1minutu.
  6. Jakmile skončíte, opláchněte peeling vlažnou nebo studenou vodou.
  7. Obličej i krk jemně vysušte ručníkem.
  8. Peeling používejte jednou maximálně dvakrát týdně. Nadměrné používání peelingů může způsobit víc škody než užitku.

Při masáži obličeje peelingem netlačte, mohly by vzniknout malé škrábance. Nepoužívejte sílu, stačí jemně.

Domácí peeling

Vyrobit si peeling doma není nic složitého. Doslova stačí smíchat pár surovin. Vyzkoušet můžete třeba následující recepty.

Kávový peeling

Kofein obsažený v kávě zlepšuje krevní oběh a rozjasňuje pleť. Antioxidanty v ní obsažené chrání pokožku před poškozením UV zářením a zabraňují ztrátě vlhkosti.

Vezměte si 3 čajové lžičky kávy a ½ šálku jogurtu. Dobře je promíchejte v mixéru a směs nechte asi 5 minut odležet. Jakmile zhoustne, přidejte do ní jednu lžičku medu a dobře promíchejte.
Touto směsí si krouživými pohyby čistěte obličej asi 10 minut.
Omyjte studenou vodou.

Peeling s citronem, medem a cukrem

Citron pomáhá odstraňovat akné, černé tečky a barevné změny, zatímco med hydratuje a hojí zanícenou pleť.

Smíchejte šálek cukru s ½ šálku olivového oleje a jednou lžící medu. Přidejte citronovou šťávu z velkého citronu. Míchejte, dokud se suroviny nespojí.
Touto směsí si krouživými pohyby čistěte obličej několik minut.
Smyjte studenou vodou.

Peeling z ovesných vloček

Ovesné vločky skvěle slouží k jemnému peelingu pokožky. Čistí póry od přebytečného kožního mazu a udržují pleť čistou.

Smíchejte po lžíci plnotučného mléka a olivového oleje, přidejte 2 lžíce ovesných vloček a nechte je nasáknout a změknout. Přidejte několik kapek růžové vody a dobře promíchejte.
Naneste směs na obličej a jemně 2 minuty masírujte.
Poté opláchněte studenou vodou.

Zdroj: Skinkraft, Murtelacosmetics, redakce