Parní lázeň na obličej: Napařování pokožky je nejlepší způsob, jak se zbavit nedokonalostí a je tak pohodlné

Přidat na Seznam.cz

Některé kosmetické vychytávky zní až příliš snadno, aby to byla pravda. To platí i pro starou dobrou parní lázeň na obličej, která je pro kosmetické profesionály známá pod pojmem „skin steaming“. Prozradíme vám, proč byste měli své pokožce dopřát parní lázeň pravidelně a jaké jsou její výhody.

Nejlepší na technice napařování pokožky je to, že potřebujete jen několik základních věcí, které obvykle máte doma: misku, vodu , konvici nebo rendlík a ručník. Chcete-li zahájit parní lázeň na obličej, postupujte podle těchto jednoduchých kroků, které pro vás sepsal magazín Glamour.

Parní lázeň na obličej: jak to funguje

  1. Vařte vodu: Můžete to snadno udělat v hrnci nebo konvici.
  2. Nalijte do misky: Jakmile se voda vaří, nalijte ji do misky a nechte několik minut vychladnout.
  3. Umístěte misku: Umístěte misku tak, abyste si k ní mohli pohodlně sednout. Nejlepší je postavit mísu na stůl a posadit se na židli přímo před ní.
  4. Dejte ručník přes hlavu a misku: Jakmile se pohodlně usadíte, nakloňte se nad misku s horkou vodou a přes hlavu si položte ručník, abyste zabránili úniku páry do stran. Váš obličej by měl být asi 12 palců od vody. Pokud se vám na obličeji zdá stoupající pára příliš horká, nechte ji ještě několik minut vychladnout.
  5. Relaxujte asi pět až deset minut: Nyní je čas plně si užít obličejovou parní lázeň. Časové rozpětí není dlouhé, ale uvidíte, že pečující účinek nastupuje rychle a vy můžete během pár minut udělat pro svou pleť něco dobrého.
  6. Jemně setřete páru z obličeje a poté naneste bohatý pečující přípravek.

Výhody parní lázně

Kromě uvolňujícího, relaxačního účinku, který s sebou napařování pleti přináší, přesvědčí tento oblíbený kosmetický trend především četnými pozitivními účinky na pokožku obličeje, píše magazín Healthline.

1. Průtok krve do kůže

Obličejová parní lázeň prohřívá vaši pokožku párou a tím stimuluje krevní oběh. To je zvláště dobré, pokud jste náchylní k černým tečkám nebo skvrnám, protože ty se po napařování pokožky snáze odstraňují.

2. Hydratace pleti

Díky parní lázni dostane vaše pokožka pořádnou porci hydratace a po napaření pokožky je hebká a zářivá. Vlhká vrstva pokožky také podporuje vstřebávání pečujících produktů. Ideální pro přidání rituálu napařování pokožky do vaší kosmetické rutiny.

3. Levné a jednoduché kosmetické ošetření

Obličejová parní lázeň vyžaduje jen pár nezbytností, které už obvykle máte doma. Navíc to zabere jen pár minut a je to dobrá rovnováha ke stresujícímu každodennímu životu, abyste si odpočinuli a dopřáli si chvilku péče o sebe.

Parní lázeň na obličej pro různé typy pleti a požadavky

V závislosti na tom, zda máte tendenci mít suchou nebo mastnou pokožku nebo zda chcete pomocí parní lázně na obličej dosáhnout určitých výsledků, můžete do vody přimíchat různé přísady, abyste páru využili co nejlépe pro vaši individuální situaci pokožky. Přimíchávání přísad obecně není nutností, protože samotná parní lázeň již poskytuje vaší pokožce řadu výhod, ale v některých situacích může zvýšit pozitivní účinek.

Přidejte heřmánek 

Je známý pro své uklidňující účinky, a proto je ideální, pokud má vaše pokožka sklony k zarudnutí nebo jiné příznaky stresu . Jednoduše přidejte do vody sáčky heřmánkového čaje nebo pár kapek heřmánkového oleje a nechte vylouhovat, než začnete s parní lázní na obličej.

Vyzkoušejte řebříček

Říká se, že řebříček má léčivé vlastnosti, které jsou skvělé pro napařování pokožky , pokud máte sklony k pupínkům nebo skvrnám. Tuto přísadu můžete také přimíchat do vody ve formě čajových sáčků nebo jako olej.

Kromě toho má nyní široká škála kosmetických značek v nabídce hotové směsi do parní lázně na obličej, které jsou přizpůsobeny různým potřebám a jsou již namíchány. Ty stačí rozpustit ve vodě a vaše ošetření napařováním pokožky může začít. Mimochodem, parní lázeň obličeje byste si měli dopřávat pravidelně. Udělejte to nejlépe alespoň jednou týdně večer před spaním, aby péče, kterou následně na pokožku nanesete, mohla přes noc proniknout do hloubky.

Zdroj: Glamour, Healthline