Popraskané paty a zarůstající nebo zažloutlé nehty jsou noční můra. Tipy na domácí pedikúru

Přidat na Seznam.cz

Popraskané paty a zarůstající nebo zažloutlé nehty jsou noční můrou všech. A to obzvláště v létě, kdy bychom rádi vynesli sandálky. Nemusíte se ale obávat, že byste se za svá chodidla museli stydět, máme pro vás totiž několik tipů, co můžete pro své nohy udělat.

Dejte svým nehtům na nohou pauzu od lakování

Zdá se, že lak na nehtech vydrží celých pět minut. Na nehtech na nohou? Tenhle materiál přežije všechno, připomíná web Refinery29. Ale to, že vydrží věčně, neznamená, že ho nemusíte jednou za čas odstranit. Je důležité dát nehtům na nohou přestávku, jinak by mohly skončit špatně. Po odlakování nehtů namočte nohy na několik minut do misky s teplou slanou vodou. Jakmile jsou suché, můžete na ně nanést novou vrstvu laku.

Nikdy nevynechávejte základní vrstvu

Může být lákavé natřít se lakem a vyrazit ven. Nikdy byste ale neměli zapomínat na podkladovou bázi. Jelikož se do laku na nehty se přidává spousta chemikálií, které mají vliv na nehtové lůžko, nanášení laku na holé nehty může mít za následek změnu barvy nehtu, kdy nehty na nohou mohou být bílé a křídové, dokonce i žluté.

Olej může změnit vaše nehty

Manikérky vždy vyzdvihují přednosti olejíčku na kůžičku, ale existuje i speciální olejíček na nehty, který dokáže vdechnout nový život nohám, které jsou na tom trochu hůře, a nemusí být drahý. Po namočení nohou použijte olej, který nehty rehydratuje. Pokud možno, porozhlédněte se po rostlinném oleji, který obsahuje tea tree olej, jelikož je přirozeně antibakteriální.

Používejte plochý pilník na nohy

Pokud se rozhodnete používat plochý pilník na chodidla, nezapomeňte je používat na suché nohy. A to z toho důvodu, že při používání pilníku na mokrá chodidla může dojít k poškození chodidel. Jak ale na správné pilování? Udělejte tři dlouhé tahy a pak se dotkněte nohou, abyste zjistili, jaké jsou. Pokud jsou stále trochu drsné, udělejte další tři a pak přestaňte.

Trik při stříhání nehtů na nohou

Mají se nehty na nohou stříhat za sucha nebo za mokra? Záleží na vás, zda použijete nůžky nebo kleštičky na nehty, protože obojí je v pořádku, pokud jsou čisté a cítíte se při používání nástrojů pohodlně. Nehty na nohou si také nemusíte stříhat po koupeli nebo sprše. Pokud však můžete, snažte se to udělat, když jsou nehty na nohou suché. Nezapomínejte ani na to, že je vždy lepší nechat bílou špičku, než stříhat až ke kůži.

Nyní, když víte, jak si doma vykouzlit pedikúru jako od profesionála, se nebudete muset bát vyjít ven ve vašich oblíbených pantoflích nebo sandálkách.

Zdroj: refinery29.com, Youtube