Víme, jak čistit štětce na make-up s minimálním úsilím. Pojďte se u nás inspirovat

Přidat na Seznam.cz

Od toho teoreticky slyšet, jak vyčistit štětce na make-up, k tomu to skutečně přimět, je dlouhá cesta. Jistě, může být lákavé vzít včerejší štětec na make-up a znovu ho použít pro dnešní líčení, ale z mnoha důvodů, které vysvětlíme níže, je nejlepší naučit se čistit štětce na make-up a co nejdříve to zařadit do své rutiny.

Jak často byste měly čistit štětce na líčení?

Protože štětce na líčení mohou být živnou půdou pro bakterie, umývejte štětce a houbičky na líčení alespoň jednou týdně, radí web Self. To je dobrá zásada pro nástroje používané v choulostivé oblasti očí, a zejména pokud se používají pro tekuté a krémové produkty, u kterých je větší pravděpodobnost kontaminace. U nástrojů používaných pouze se suchými pudry a nástrojů soustředěných na jiné oblasti obličeje, jako jsou tváře a obočí, je delší interval mezi mytím je v pořádku, ale stále byste je měly čistit alespoň jednou za dva týdny.

Kdy byste měly štětce a houbičky na make-up úplně vyměnit?

Všichni se zřejmě shodli na tom, že pokud se ke štětcům na líčení chováte správně, můžete je věrně používat roky, aniž byste narazily na problémy. Jak dlouho vám štětec vydrží, záleží na tom, jak pravidelně ho používáte, a také na tom, jak se o něj staráte mezi jednotlivými použitími. Přesto existují některé jasné známky toho, že je čas štětec vyhodit. Stejně jako jsou roztřepené konečky spolehlivým znamením, že potřebujete ostříhat, tak i roztřepené vlasy kartáče nebo vypadávající vlasy kartáče naznačují, že je čas, aby kartáč zamířil do důchodu. Dalším znamením je, když váš štětec nebo houbička na make-up začnou vydávat nepříjemný zápach.

Jak čistit štětce na make-up metodou krok za krokem

Pokud čistíte houbičku na make-up, platí stejná metodika, i když se budete chtít opravdu držet tekutých čisticích prostředků nebo tyčinkových mýdel.

Rychlé čištění pomocí spreje

  • Štětec několikrát postříkejte, přičemž hlavička směřuje dolů, aby se vlhkost nedostala do lepidla, které drží vlákna na těle štětce.
  • Otáčejte štětcem o čistý hadřík nebo papírovou utěrku, aby se uvolnily pigmenty.
  • Sušte na vzduchu na rovném povrchu.

Hloubkové čištění vodou a mýdlem

  • Kartáče držte štětinami dolů, jemně napusťte vlažnou vodu do umyvadla a navlhčete špičky štětin. Nechcete, aby se voda dostala dovnitř tělesa štětců, protože časem může narušit lepidlo, které drží štětce pohromadě, a případně narušit rukojeti štětců, pokud jsou ze dřeva.
  • Přidejte kapku vybraného mýdla na strukturovaný čisticí polštářek nebo dlaň a otáčejte štětcem v mýdle, dokud se úplně nenapění a neodstraní se veškerý pigment nebo nečistoty. Pokud používáte mýdlo ve tvaru kostky, jemně vmasírujte štětec na odličování nebo houbičku do mýdla a vytvořte pěnu.
  • Jemně zmáčkněte štětec na líčení nebo houbičku, abyste odstranily přebytečný čisticí prostředek nebo vodu.
  • Opět opláchněte čistou vodou, štětinami směrem dolů.
  • Jemně vymačkejte přebytečnou vodu a vytvarujte štětiny zpět na místo, aby správně uschly.
  • Položte štětce na plocho, aby uschly na ručníku nebo papírové utěrce.

Chcete proces sušení urychlit? Použijte klidně i ventilátor. Jen se ujistěte, že se vyhýbáte teplu ze zařízení, jako jsou fény, které mohou štětiny vysušit.

Zdroj: self.com