Exkluzivní rozhovor s tatérkou: Muži po mně chtějí tetování na penis!

Přidat na Seznam.cz

Chystáte se na tetování? A je tetování opravdu pro každého? Exkluzivně pro Čas pro ženy jsme se za vás zeptali mladé tatérky, Karolíny Petrželkové, která vám odpoví na nejčastější otázky, týkající se (nejen prvního) tetování.

Jak jste se ke své práci dostala? Co vás k ní vedlo?

Nepamatuji si přesné začátky, ale vždy jsem k tomu tíhla, snila jsem o vlasním tetování. Když mi bylo asi šestnáct, řekla jsem si, že bych to mohla zkusit, a tak jsem tetovala svoje kamarády. Po téměř 6ti letech jsem se dostala až sem.

Máte nějaký vyhraněný styl?

Tetuji to, co se mi líbí. Svůj styl si stále zdokonaluji, uceluji ho a tak si tvořím vlastní rukopis. Ráda se věnuji rostlinným motivům, linkám, a letteringu. Svoje návrhy často propojuji s blackworkem. Klienti ze severu Čech mě vyhledávají hlavně proto, že jsem ochotná tvořit jim návrhy na míru tak, aby bylo každé tetování jedinečné.

Myslíte, že tetování chtějí více ženy, nebo muži? V čem se jejich přání odlišují?

Možná proto, že jsem také žena, ke mně chodí spíše ženy. Ty chtějí najčastěji různé květiny, muži naopak chtějí tmavá a velká tetování, často tmavé motivy.

Je nějaký rozdíl v tom, zda vám na tatérském lehátku leží žena, nebo muž?

Největší rozdíl je asi v konkrétních částech těla. Muži mají ale podstatně hrubší kůži, do které se obtížně vpichuje inkoust. Ženy zase vydrží déle. Ne, že by je tetování bolelo méně, ale spíše vydrží dlouhá sezení o několika hodinách. Samozřejmě je ale bolest velmi individuální, mám i klientky, které tetování moc dobře nesnáší.

Mnoho žen si přeje tetování na intimnější místa, ale stydí se. Jaký je na to váš pohled, jakožto tatérky?

Jsem v tomhle otevřená, například pod prsy mám tetování i já. Vždy se snažím, aby se klient/ka cítil/a pohodlně, a ta nejchoulostivější místa překryji. Nemusí se tak stydět, ve studiu je vše jen mezi tatérem a klientem.

Na co se vás vaši klienti nejčastěji ptají?

Asi na následnou péči. Před termínem si samozřejmě domlouváme cenu a klienovi vysvětlím, jak proces tetování probíhá. Poměrně často se mě však muži ptají, zda jim něco vytetuji na penis, což beru spíše jako vtip.

Co si myslíte o kontroverzním tetování? Tetování na obličeji, uvnitř úst, na intimních partiích?

Jsem jednoznačně pro. Samozřejmě ale ne každému takové tetování sedne, a je třeba to brát v potaz.

Může mít tetování kdokoliv? Bez ohledu na věk, zdravotní stav, nebo třeba zaměstnání?

Tetování bohužel není pro každého. Co se věku týče, netetuji pod 18 let. Pokud jde o zdravotní stránku jedince, tak těhotné, ani kojící ženy také netetuji, stejně jako lidé trpící kožními chorobami, apod.

Pokud jde o zaměstnání, myslím, že v 21. století už to takový problém není. Tetovala jsem například modelku Kristýnu Malířovou, která ve své práci tetování ukazuje často, a problém nikdy neměla.

Určitě jste někdy viděla podomácku tvořená tetování. Co si o tom myslíte?

Myslím, že ne každý, kdo má studio, je dobrý tatér. Stejně tak ten, kdo studio nemá, nemusí být nutně špatný. Přecijen, každý tatér tak začínal. Ale myslím si, že pokud se tím člověk živí, není úplně v pořádku tetovat klienta tzv. na koleni.

Sama máte hned několik tetování. Které vás bolelo nejvíce? Kam byste svým klientům tetování nedoporučovala?

Nejvíce si asi pamatuji tetování na břiše. Bylo to dlouhé a intenzivní sezení, ale zase je to jedno z mých neoblíbenějších tetování.

Svým klietům spíše doporučuji zvážit, kam tetování chtějí. Například prsty, nebo dlaně často vypadávají, a tak je nutná korekce. Pro klienta to znamená další bolest, a sám tak musí usoudit, zda to chce podstoupit.

Co byste doporučila svým klientům, než k vám jdou?

Určitě si musí rozmyslet, jaký styl chtějí, a co od tetování očekávají. Měli by se dobře vyspat, přijít s dobrou náladou a určitě ne s alkoholem v krvi.

Zdroj: redakce – vlastní dotazování