Gigi Hadid si nechala aplikovat septum piercing. Víme vše, co byste o tomto novém trendu měly vědět

Přidat na Seznam.cz

Septum piercing se v poslední době stává ohromným trendem. Jen na sociální sítí TikTok má ke 2 miliardám zhlédnutí. Navíc se zdá, že tomuto módnímu prohřešku podlehla i řada celebrit a modelek, z nichž jmenujme například Gigi Hadid.

Debut Gigi a jejího piercingu

Modelka Gigi Hadid před pár dny na svém instagramovém profilu debutovala s kroužkem v nose, když se účastnila předávání cen CFDA v New Yorku, píše Glamour. Na akci, která je oslavou módy, modelka zvolila také šedé rty. Těžko ale říct, zda je piercing pravý, nebo ne. Není ale jediná, kdo si tento piercing oblíbil.

Herečka Florence Pugh dokonce pozvala své fanoušky do zákulisí, když si nechala propíchnout nosní přepážku, a zveřejnila fotky s jehlou uprostřed nosu. Pokud by vás tento trend zaujal, máme pro vás několik užitečných informací.

Co je to septum?

Septum je piercing nosní přepážky. Nejčastěji se propichuje kůže pod chrupavkou. Jsou tu ale tací zastánci piercingu, kteří tvrdí, že kouzlo septumu tkví v tom, že se musím propíchnout chrupavka. Na tomto místě se často nosí kroužek, ale můžete vidět i šperky v podobě podkovy.

Tento typ piercingu je starý stovky let a je spojen s mnoha různými náboženstvími a kulturami. V posledních několika letech se staly velmi oblíbenými jak u mužů, tak u žen.

Jak moc bolí piercing nosní přepážky?

Septum by měl být při správném provedení rychlý a poměrně bezbolestný. Ale jak každá z nás ví, bolest je relativní a přepážka je obzvlášť citlivá oblast, kterou je třeba propíchnout. Co se týče stupnice bolesti, bude zcela záležet na tom, koho se zeptáte, ale pravděpodobně vám u aplikace vyhrknout slzy.

Jak dlouho trvá, než se piercing zahojí?

Doba hojení se může u jednotlivých lidí lišit, ale běžně se tento piercing bude hojit tři až čtyři měsíce. Úplné zahojení jizvy však může trvat až rok.

Jaká je nutná následná péče?

Místo, kde je šperk umístěn, by se mělo by kontrolovat, zda se na něm netvoří ‚krusty‘, a ráno a večer by se měl čistit sterilním fyziologickým roztokem. Vnitřní strana nosu může být choulostivou oblastí, takže jemné proplachování by mělo být nutné pouze tehdy, když se vytvoří krusty. A to nejlepší, co můžete mezi tím udělat, je nechat to být. Žádné dotýkání, kroucení nebo manipulace.

Zdroj: glamourmagazine.co.uk, Instagram