Jak a proč čistit štětce na make-up? Poradíme vám

Přidat na Seznam.cz

Štětce, houbičky a dašlí pomůcky, které během líčení používáte, byste měli vždy vyčistit. Proč? A jakým způsobem? Vyzkoušejte tento způsob.

Proč čistit štětce

Štětce na make-up čistí podle průzkumů jen 61% žen, a to pouze jednou měsíčně. Na našem obličeji ale žijí stovky bakterií, které líčením přenášíme na štětec, a druhý den je opět ze štětce nanášíme na obličej. Nemyté štětce navíc nepracují tak efektivně, žmolkatí make-up a nanášejí ho nerovnoměrně.

Rizika

Kromě vyrážky a zarudnutí mohou přijít i jiné komplikace. Odborníci potvrdili, že na nemytém štětci můžeme najít zbytky kožního mazu, prach, odumřelé kožní buňky, nebo dokonce barterii E. Coli, streptokoky, či stafylokoky. To znamená, že i pokud do svého make-up investujete tisíce, se špinavými štětci nikdy nedosáhnete 100% výsledků. Jak tedy štětce čistit?

Hygiena

Štětce se většinou dělí na ty, které používáme na pudrové produkty, a na ty s krémovou konzistencí. Štětce používané na krémové produkty, jako je make-up nebo korektor, byste měli čistit každé 2-3 dny tak, aby na nich nezůstával zbylý produkt. Make-up artistka značky MAC navíc radí čistit štětce hloubkově a precizněji každé 2-4 týdny. Štětce vždy nechte uschnout tak, aby štětinami odkapala voda, a štětec neztratil svůj tvar. U pudrových produktů byste měli čistit štětec alespoň jednou týdně, stejným způsobem, jako štětce na krémové produkty.

Čištění

Do umyvadla nebo jiné nádoby si dejte teplou vodu a přípravek na mytí štětců (lze použít i dětský šampon). Štětec myjte vždy štětinami dolů, a to tak dlouho, dokud nebude zcela bez make-upu. Štětce nakonec propláchněte pod tekoucí vodou a nechte uschnout štětinami dolů, nebo v leže na savé utěrce. Štětce nevracejte do stojanu (kelímku/držáku), dokud nejsou zcela suché. Lepidlo v nich by se mohlo vodou rozbutit a odlepit tak štetiny.

zdroj: beautybyane, huffingtonpost, add