Posílit nehty můžete skleněným pilníkem, ale i hydratací. Vyberte si odlakovač bez acetonu

Přidat na Seznam.cz

Bojujete s lámavými nehty? Pak jste na správném místě. V dnešním článku se totiž dozvíte, že lámavým nehtům lze dát sbohem. Co tedy dělat, abyste je posílili?

Co může za lámání nehtů?

Zaprvé, s přibývajícím věkem se obecně zhoršuje krevní oběh, což je pro nehty problematické, protože jsou závislé na účinném průtoku krve, který jim dodává živiny a kyslík pro zdravý růst, uvádí magazín Self. A pak tu jsou vnější faktory, které mají za následek vysušení a poškození nehtů. A zatímco genetiku, se kterou jste se narodili, nebo proces stárnutí nemůžete příliš ovlivnit, některé vnější faktory ovlivnit můžete.

Navštivte dermatologa

Pokud si všimnete změny v pevnosti a barvě nebo pokud se vám jen zdá, že jeden nebo dva nehty jsou slabší než ostatní, navštivte dermatologa nebo svého lékaře a nechte se vyšetřit. Plísňové infekce lze léčit volně prodejnými krémy nebo mastmi, stejně jako lokálními a perorálními léky na předpis.

Používejte skleněný pilník na nehty

Hrubé pilníky, jako jsou tradiční šmirglpapíry, způsobují drobné trhliny a nehty jsou pak náchylnější k zachycení o věci a zlomení. Skleněné pilníky naproti tomu vytvářejí mnohem hladší hrany. Díky tomu se vaše nehty nebudou lámat a třepit a časem se tak i zpevní.

Udělejte si přestávku

Gel nebo akryl je velkou výhrou, když chcete mít bezchybně vyleštěný vzhled po celé týdny, ale bohužel vašim nehtům neprokazují žádnou laskavost. Tyto typy manikúry nehty sice zpevňují, ale to je jen povrchní a dočasný efekt. Hlavní problém je také drsný proces odstraňování. Obvykle se skládá z dlouhého namáčení ve vysušujícím acetonu spolu se škrábáním, které nehet oslabuje. To neznamená, že se musíte navždy vzdát své milované gelové manikúry, ale stojí za to dát si pauzu.

Vyberte si odlakovač bez acetonu

Všechny odstraňovače laku na nehty musí mít složení s nějakým typem rozpouštědla. Nicméně aceton je nejhorší z celé skupiny. Buňky nehtů jsou ploché a překrývají se jako šindele na střeše. Když se vysuší, je pravděpodobnější, že se budou zvedat a odlupovat, a proto je nehet nakonec nejen tenčí a slabší, ale také náchylnější k nerovnostem povrchu.

Stejně jako přechod na skleněný pilník je i výběr neacetonového odstraňovače nehtů snadnou a rychlou nápravou. Mějte však na paměti, že odstranění všech barev může vyžadovat trochu více píle – a že odstraňovače bez acetonu fungují pouze na běžné laky, nikoliv na profesionální gel.

Hydratujte kůžičku

Stejně jako jsou neoddělitelně spojeny vlasy a pokožka hlavy, jsou spojeny i zdravé nehty a zdravé kůžičky. Kůže kůžičky je to, co obaluje a chrání místo, kde vyrůstá nehet. Pokud je tato pokožka suchá nebo narušená, alergeny a dehydratující chemické látky mohou snadněji proniknout do lůžka a poškodit jej. Začněte používat krém nebo olej na nehtovou kůžičku co nejčastěji.

Zdroj: self.com, Youtube