Proč mají Štír a Blíženci mezi horoskopickými znameními špatnou pověst?

Přidat na Seznam.cz

Jeden je vypočítavý, druhý neuchopitelný: proč ale přisuzujeme tolik nejednoznačnosti těm, kteří se narodili ve znamení Štíra a Blíženců?

Lidstvo si odpradávna klade otázku: mohou nebeská tělesa ovlivňovat osobnost jedince v závislosti na době jeho narození? Odvěký zájem o astrologii a horoskopy je znamením, že na tom něco bude.

Mezi dvanácti znameními zvěrokruhu jsou dvě s přinejmenším pochybnou pověstí: jestliže první je lhář, druhé je dvojitý agent, píše server ELLE. Když je první z nich nestálý, druhý může bodnout zezadu. Mluvíme o Blížencích a Štíru, nejkritizovanějších znameních horoskopu. Proč jsou ale tyto vlastnosti tak těžko stravitelné?

Blíženci: Dualismus (21. května – 21. června)

Přemýšleli jste někdy o tom, proč se říká, že Blíženci jsou jedním z nejkontroverznějších znamení zvěrokruhu? Vraťme se do doby Babyloňanů, kdy jsou hvězdy Castor a Pollux známé pod jménem Velká dvojčata; řecká mytologie tento obraz přejímá a vypráví příběh Castora, smrtelného syna krále Tyndara, a Polluxe, nesmrtelného syna Dia (později Tyndarem adoptovaného). Když jeho nevlastní bratr Castor zemře, Pollux prosí svého mocného biologického otce, aby ho přivedl zpět k životu – a starý otec ochotně souhlasí pod podmínkou, že si oba mladí muži rozdělí svůj čas mezi nebe a peklo. Dvojjedinost jejich osudu se odráží v nejednoznačnosti charakteru Blíženců: je těžké pochopit rozdíl mezi dobrem a zlem, správným a nesprávným a nebem a peklem, když strávíte svou věčnost v obou světech! Proto je běžné přisuzovat tuto dvojí povahu těm, kdo se narodili pod hvězdami Castor a Pollux; dejte si však pozor, abyste neupadli do banality a stereotypu! Blíženci jsou také společenští lidé, kteří se dobře přizpůsobují nejrůznějším okolnostem a instinktivně vědí, jak ze sebe vydat to nejlepší.

VIP osoby narozené ve znamení Blíženců
Angelina Jolie, princ William, Nicole Kidman, Natalie Portman, Lana Del Rey, Helena Bonham Carter, Mel B, Tom Holland, Emily Ratajkowski, Kanye West.


Štír: pozor na žihadlo! (23. října – 22. listopadu)

U znamení Blíženců jsme se zmínili o Babyloňanech a nyní si u znamení Štíra připomeneme historii Sumerů. První náznaky sumerských znalostí o souhvězdí Štíra jsou staré dobrých 5000 let. Opět se zde této postavy zmocňuje řecká kultura. Podle mytologie poslala Héra (bohyně Země) štíra, aby bodl Oriona, lovce, který se pyšnil tím, že dokáže zabít jakékoli zvíře – proto když souhvězdí Orion zapadá, vychází souhvězdí Štíra a naopak: jsou na opačných pólech! Říká se, že ten, kdo se narodil ve znamení Štíra, dokáže pochopit slabé místo svého protivníka a využít ho, když se mu to hodí, a co hůř, má vrozené sklony ovládat své bližní. Štír také znamená hloubku a vážnost života – vlastnosti, které jsou mezi znameními zvěrokruhu vzácné! Má také hyperaktivní a přesvědčivou stránku; pro Štíra je obtížné sedět v klidu – je lepší ventilovat tuto přívalovou energii tím, že je stále v pohybu. Jisté je, že lidé ve znamení Štíra si váží svého soukromí a brání svou citlivost!

VIP osoby narozené ve znamení Štíra:
Drake, Bill Gates, Katy Perry, Julia Roberts, Joaquin Pheonix, Ryan Gosling, Winona Ryder, Kris Jenner, Leonardo DiCaprio, Owen Wilson.

Zdroj: ELLE.it