Seriál Dollface od Hulu dokonale ilustruje šílenství, kterým jsou 30. narozeniny!

Přidat na Seznam.cz

Ach, třicítka! Ten zářivý věk, kdy společnost očekává, že už máte všechno vyřešené. Vztahy, rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, přátelství, svůj charakteristický náboj, prostě všechno.

Děj seriálu

V první sérii se Jules (Kat Dennings), čerstvě po rozchodu, znovu setkala se svými nejbližšími kamarádkami z vysoké školy Madison (Brenda Song) a Stellou (Shay Mitchell) a trojice navázala nové přátelství s Julesinou svéráznou spolupracovnicí Izzy (Esther Povitsky), píše web TheEveryGirl. Nyní v „postpandemickém“ světě je čtveřice nucena čelit strašlivému faktu. Stárnou a stále si nejsou zcela jisté, co bude dál.

Jsou třicetiny takové jako nám ukazují seriály a romantické filmy?

Najednou si velmi dobře uvědomujete svůj status svobodného člověka. Zatímco některé z nás, kterým brzy bude třicet, jsou svobodné, jiné ženy vedou úspěšné firmy, pořádají rande s partnery a mezi schůzkami vychovávají děti.

Vaše přátelství se začnou měnit

Stárnutí neznamená automaticky odloučení od nejlepších přátel, ale to se stává. Jak říká Kočičí dáma (Beth Grant) Jules, když projíždí s vozíkem na zavazadla rozmarným letištěm, ne vždycky přijdete na to, kde máte být, pokud se budete příliš starat o to, abyste své přátele neopustily. Jules a Madison zažívají právě tuto rostoucí bolest, když se kariéra první z nich rozjíždí a ta druhá naráží na překážky. Každá z nich se musí naučit lépe komunikovat a přestat se domnívat, že ví, co je pro tu druhou nejlepší.

Může se stát, že se sami sabotujete

V první sérii byla Izzyina cesta především o hledání sebe sama. Přestala se stýkat se snobskou klikou žen v práci, začala vystupovat pod svým skutečným jménem a přijala svou svéráznost. Zdá se, že ve druhé sezóně je pro ni všechno jako na dlani, protože teď chodí s klukem, který ji zbožňuje. Ale pod povrchem jejího úsměvu se rýsuje spousta nejistoty. Začíná nacházet problémy se svou osobností a vztahem, což značně mate její přátele i přítele. Každý, komu se někdy dařilo příliš mnoho dobrých věcí najednou, si kladl otázku, zda je to jen hloupé štěstí, nebo zda si dobré věci vůbec zaslouží. A odpověď zní ano. Vždycky ano.

Uvědomíte si, že je čas jít dál od bezvýchodných vztahů

Ano, i těch, které na papíře vypadají dobře, těch, ve kterých se cítíte dobře, a těch, které vypadají, že by byly dokonalé, kdyby se jim do cesty neustále nestavěly překážky. Vztahy jsou těžké a vyžadují práci, ale nikdo by neměl být jediný, kdo se snaží, aby věci fungovaly, jako to bylo v případě Jules a jejího milostného zájmu Wese, který se prostě nedokázal přenést přes svou bývalou, přestože říkal, že chce.

Uvědomíte si, že se musíte vzdát plánů

Nástěnky s vizemi. Jejich vytváření může být zábavné a kdo by neměl rád vizualizaci a manifestaci svých cílů? Problém nastává, když se k těmto cílům tak upneme a vyvíjíme na sebe nepřekonatelný tlak, abychom jich dosáhly.

Zdroj: theeverygirl.com, Instagram