Sprejové opalování je hitem roku 2023: Zjistěte, zda je pro vaši pokožku skutečně bezpečné
Co dělat, když si chcete udržet krásné a zářivé opálení i v chladných měsících? Možná čekáte až do léta, používáte samoopalovací přípravky nebo navštěvujete solárium. Někteří z vás se možná dokonce nechali přemluvit k hitu, kterým je opalování ve spreji. Podívejte se, zda je pro vaši pokožku bezpečné.
I když se léto pomalu blíží, stále ještě nemůžete vyměnit svetr za plavky, jít na pláž a užívat si tepla. Pokud vám vadí vaše bledá pokožka a nechcete čekat na slunečné dny, pravděpodobně se přikláníte k umělému opálení. Jedním ze způsobů, jak dosáhnout bronzové barvy i mimo léto, je opálení ve spreji.
Skryje nedokonalosti a zlepší vzhled pokožky
Hlavní složkou obsaženou v opalovacích přípravcích ve spreji je sacharid získaný z glycerinu nebo jiných rostlinných zdrojů, například z cukrové třtiny. Přestože je bezbarvý, může se v kůži spojit s aminokyselinami, díky čemuž je tmavší. Opalování ve spreji vám tak umožní vypadat svěže po celý rok. Jeho největší výhodou je, že poskytuje okamžitý zářivý vzhled bez vystavení škodlivým UV paprskům, které způsobují stárnutí, skvrny nebo rakovinu kůže.
Navíc díky němu dosáhnete rovnoměrného opálení s okamžitým výsledkem, takže nemusíte trávit dlouhé hodiny na slunci nebo v soláriu. Zlepšuje a tonizuje také vzhled vaší pokožky, zakrývá celulitidu nebo jiné nedokonalosti. Pokud se o opálení ve spreji řádně staráte, vydrží na vašem těle až 12 dní. Přestože má řadu výhod, existuje několik nevýhod umělého opalování, o kterých byste měli vědět.

Je skutečně bezpečné?
Navzdory mnoha výhodám falešného opalování existuje několik nevýhod, které byste měli zvážit, než se vrhnete do stříkací kabiny. Složky obsažené v opalovacích přípravcích ve spreji jsou sice bezpečné, ale neměly by se vdechovat. Ukrývají v sobě také přidanou vůni, která může dráždit pokožku, píše portál Treatwell. Opalování ve spreji není vhodné zejména pro těhotné ženy, osoby trpící ekzémy nebo lupénkou.
Pokud si myslíte, že umělé opálení dodává pokožce zvýšenou odolnost vůči UV záření a zabraňuje jejímu rychlému spálení, opak je pravdou. I po opálení ve spreji se budete muset stále mazat krémem s ochranným faktorem SPF. Každopádně je tento způsob dosažení bronzové barvy bezpečný a i přes několik nevýhod byste ho měli vyzkoušet, pokud nechcete čekat až do léta.
Zdroje: Treatwell