„Milé“ věci, které děláme, ale které mohou být ve skutečnosti otravné

Přidat na Seznam.cz

Je hezké, když se snažíme být vůči našemu okolí a ostatním lidem milí. Jenže ne všechny naše projevy laskavosti a milého způsobu chování se musí nutně setkávat s pozitivní odezvou. Existuje totiž hranice, od které mohou ostatní lidé naše chování vnímat spíše jako nepříjemné a někdy pro nás může být těžké tuto hranici rozpoznat.

Pokud činíme věci, o kterých se domníváme, že jsou ohleduplné či milé vůči ostatním, občas zapomínáme zvážit, zda je to skutečně to nejlepší pro druhé či zda je dotyčný opravdu potřebuje či chce. Většina z nás se určitě ocitla v situacích, ve kterých jsme byli nuceni přijímat laskavá gesta druhých lidí, ale ve svém nitru jsme tato gesta vnímala jako otravná. Jako něco, co nás stálo více práce či nás donutilo předstírat vděčnost. Výčet několika z nich uvedl web StarsInsider.

Předčasně někomu držet otevřené dveře

Je to prostě nepříjemná situace pro všechny zúčastněné a často to na dotyčného vyvine tlak, aby si trochu zaběhal, aby prošel dveřmi rychleji.

Říkat „jak chceš“ místo toho, abyste měli vlastní názor

Říct „jak chceš“ a nechat někoho jiného, aby vybral místo, kam půjdete například na večeři, a pak se tam ukázat a dát si jen hranolky, protože vám tento typ jídla nechutná, není vlastně hezké. Bylo by mnohem příjemnější najít místo, které se líbí oběma.

Chválit něčí váhu

I když se může zdát, že jde o pozitivní oslavu něčího vzhledu, ve skutečnosti to může někoho spíše popudit, a je lepší se tomu vyhnout. Zkuste místo toho, abyste jim demonstrovali, že si všímáte jejich tělesných tvarů, pochválit, jak září, a teprve potom jim dát najevo, že si všímáte jejich postavy.

Poukazovat na to, že je někdo tichý

I když se to může zdát jako příjemný způsob, jak někoho zapojit do konverzace, tiché osoby ve skupinách jsou obvykle ty, které se cítí nekomfortně, když je někdo upozorňuje na to, že jsou tiché. Neupozorňují na sebe, protože k tomu prostě mají důvod.

Zdroj: StarsInsider