Moderní fenomén aneb sólo randění: Jděte na rande sami se sebou, prospěje to nejen vám, ale i vašemu vztahu

Přidat na Seznam.cz

Trávit čas o samotě sám se sebou je vždy dobrý nápad. Někdy to chce doslova odvahu vyběhnout si o samotě na oběd, na kávu nebo divadelní představení. Sólo cestování je další úroveň. Každý, kdo to pravidelně praktikuje a alespoň jednou to zažil v případě cestování, se toho však nemůže nabažit.

Sólo seznamování je moderní fenomén oblíbený zejména mezi mladými lidmi a není divu, že si našel své příznivce. Doslovný překlad slova sólo randění je rande se sebou samým. Volněji by se to dalo vyjádřit tak, že byste měli trávit více času sami se sebou.

Hraje se zrovna váš oblíbený film nebo divadelní představení a vy nemáte nikoho, kdo by se na ně šel podívat s vámi? Pak jste právě dostali příležitost jít sami a nenechat si tento zážitek ujít jen proto, že všichni vaši blízcí mají zrovna plný kalendář. Neexistují žádné výmluvy, že nemůžete jít cvičit, protože nemáte s kým. Je čas spolehnout se sám na sebe, jít za svými sny a vydat se na místa, která jste vždycky chtěli vidět.

Pokud máte partnera, neznamená to, že s ním musíte trávit každou volnou chvíli. Vašemu vztahu také prospěje, když si každý z vás čas od času vyrazí za dobrodružstvím, sám a sama. Navíc se vyhnete hádkám a rýpání, proč s vámi partner nechodí na aktivity, které ze srdce nesnáší, ale dosud je dělal jen kvůli vám. Díky tomu pro vás budou společně strávené chvíle cennější. Nemluvě o tom, že vztahu prospěje i to, že budete mít uspokojeny všechny své potřeby a nebudete ho zatěžovat zbytečnou frustrací z toho, že vám v životě něco uniká.

Pokud nejste introvert, který doslova vyhledává čas o samotě, pak vám sólo randění prospěje. Velmi důležité je také budování zdravých vztahů. Proto vůbec nesrovnáváme běžné schůzky nebo setkání s jinou osobou či osobami s časem, který trávíte sami se sebou a svými myšlenkami. Jednomu i druhému byste měli věnovat tolik prostoru, kolik je pro vás v první řadě příjemné.

Zdroje: Rafinery29, Impact