Tereza Brodská přiznala psychické a zdravotní problémy v dětství. Může za to Hanzlík, nutil ji k podivným praktikám!

Přidat na Seznam.cz

V dobách, kdy se herečka Jana Brejchová zamilovala do herce Jaromíra Hanzlíka a rozešla se kvůli němu s tehdejším manželem Vlastimilem Brodským, se s tím jejich společná dcera Tereza Brodská nedokázala smířit. Navíc život s otčímem označila za strašný. Teď vyplulo na povrch, že se kvůli němu dokonce potýkala s psychickými problémy.

Herečka Jana Brejchová se do mladšího Hanzlíka bláznivě zamilovala. S Brodským byla zvyklá na stereotyp, jež jí nudil, a proto uvítala novou energii v podobě milence. Hanzlík byl navíc velmi aktivní, neustále vymýšlel dovolené a výlety.

„Bavilo mě to. Jaromír ustavičně něco vymýšlel. Neměli jsme už chalupu, tak jsme koupili babety a jezdili na výlety. Pořád se něco dělo a já si to užívala. Vždyť do té doby jsem prakticky od mládí pořád jen pracovala. Nechodila jsem ani do tanečních. A pro Jaromíra nebylo nic problém. Jedeme do lesa, pod stan, budeme se živit sběrem a lovem, jindy nakoupil pruty, že budeme rybařit. Bylo to s ním zábavné. Nebyl rozhazovačný, ale uměl si užívat a byl velkorysý,“ popsala Hanzlíka Brejchová v knize Moje máma Jana Brejchová, kterou napsala Brodská. Ta se s matkou přestěhovala k otčímovi.

Jenže mezitím, co si maminka užívala hercovu náklonnost, Tereza brzy pochopila, že ji čekají nepříjemné chvíle.

„Od první chvíle jsem cítila, že jsem v jeho domě na Malá Straně prvek, který ho irituje a štve. A tak se mě i svého syna Davida snažil za každou cenu převychovat. Protože podle něj jsme byli rozmazlení frackové,“ rozkryla tehdejší pocity v knize. Hanzlík měl podivné způsoby výchovy, s dětmi prý třeba několik dní nemluvil a nikdo nevěděl proč. Až zpětně jim řekl, že se jednalo o formu trestu kvůli přestupkům, které udělaly.

„Nebo mi ráno před odchodem do školy oznámil: ‚Jo, večer si musíme promluvit.‘ V tu chvíli jsem měla celý den zkažený. Večer na mě čekal papír s vyznačenými tečkami, kam jsem musela doplnit: Já, Tereza Brodská, slibuji, že ode dne toho a toho budu zhasínat na záchodě, i když ho opustím jen na dvě minuty. Nebo že nebudu sešlapovat domácí obuv, nebudu jezdit metrem, ale tramvají. Pořád nějaké příkazy. Stejně se choval k Davidovi, který s námi nějaký čas bydlel. Solidně nás dusil. Měla jsem pak žaludeční vředy a k tomu zánět slinivky,“ zavzpomínala Brodská na nejhorší období ve svém dětství. Pro web Ženy.Iprima.cz řekla, že rodina pro ní byla vždy nejdůležitější.

Soužití s maminkou a její novou láskou trvalo pět let. Hned jak Tereza mohla, odstěhovala se do bytu Brejchové. Hanzlík totiž celou dobu vinil z partnerských neshod právě Terezu. Čas ale všechna trápení vyléčil. Brodská už si poté zařídila vlastní život a vše Hanzlíkovi odpustila.

„Kdykoli jsem Jaromíra viděla v divadle, všechno jsem mu odpustila. Byl fantastický! Divadlu rozuměl a hrál jako pánbůh. Škoda že stejné pocity nedokázal v lidech vzbudit i v soukromí,“ zalitovala Brodská.

Zajímalo by nás, co by k tomu řekl sám Hanzlík.

Zdroj: Ženy.iprima.cz, kniha Moje máma Jana Brejchová