Nejlepší oční linky mají středně dlouhý hrot a nejsou příliš tekuté: Zkuste jednoduché tipy na krásně namalované oči

Přidat na Seznam.cz

Každé ráno řešíte stejný problém. Vaše oční linky nejsou totožné. Každé oko vypadá jinak, linky nejsou pěkné, rovné a vypadají naprosto katastrofálně. Pak si ale říkáte, jak je to možné, když se malujete stejně jako vaše oblíbená hvězda. Podívejte se na pár triků, jak si oční linky namalovat přirozeně a elegantně.

Pokud jde o oční linky, i milimetr může znamenat rozdíl. Pro bezchybný výsledek je rozhodující délka aplikátoru. Pokud je příliš dlouhý, hrozí, že se při používání ohne, a pokud je naopak příliš krátký, může být pro nezkušené uživatele téměř nepoužitelný.

Jednou z nejzajímavějších tužek na oči, kterou lze použít jako referenci pro správnou velikost aplikátoru, je tužka na, která má dvojitý hrot, uvádí Style Craze. Na jednom konci je hrot středně dlouhý, na druhém je velmi jemný a je zároveň ideální pro přesné retušování. Dávejte si také pozor na složky, které obsahuje. Tekuté oční linky mají často nepřenosné složení, které může vytvářet rýhy na okraji víčka. Alternativou jsou gelové varianty, které jsou nabízené ve vaničce pro aplikaci se speciálním zahnutým štětečkem a poskytují extrémně pohodlný, ale také odolný tah.

Jak používat oční linky

Snem mnoha lidí je zvládnout používání očních linek od tekutých po gelové. Vizážistka doporučuje především nespěchat. Spěch nepomáhá, oční linky jsou precizní prací a pokaždé, když uděláte chybu, musíte se znovu dokola odličovat micelární vodou a vatovými tampony na odstranění make-upu a pak začít znovu! Před nanesením je vždy vhodné použít podkladový krém, uvádí MasterClass, který má své výhody. Díky němu aplikátor nebo štětec lépe klouže a zlepšuje přilnavost pigmentu k pokožce!

Po zaschnutí podkladové vrstvy použijte oční linky. Doporučuje se držet aplikátor nebo štětec pod úhlem, a to ze dvou důvodů. První je lepší kontrola nad vytvářenou linkou a zároveň se vyhnete i vráskám na obličeji, které barvu rozdělí a v nejhorším případě i rozmažou. Nejčastější chybou je umístění aplikátoru, respektive štětce na špičku, tj. s konci kolmo k pokožce, v mylném domnění, že tím dosáhnete přesné práce. Ve skutečnosti tak hroty těchto nástrojů obtížně kloužou, vytvářejí kožní záhyby a nutí k odstraňování nevyhnutelných nepřesností a několikanásobnému opakování celé práce.

Zdroje: MasterClass, Style Craze