Aby váš koberec byla jako nový

Přidat na Seznam.cz

Nevíte, kde vám v Brně a okolí vyčistí koberec a sedačku tak důkladně, že budou vypadat a vonět jako nové? My ano!

Koberce a čalouněné sedací soupravy zažívají své znovuzrození. Opět se vrací do firem a domácností. A není se ani čemu divit. Správně zvolený koberec je příjemný na dotek. Stačí si na něj položit polštář, přikrýt se dekou a dát si dvacet. K tomu perfektně tepelně i zvukově izoluje a v neposlední řadě může fungovat i jako zajímavý prvek interiéru. Stejně jako čalouněná sedací souprava. Oba ale vyžadují péči. Jak by měla vypadat?

Pravidelné vysávání

Vysavač dnes najdeme v každé domácnosti. Vysávání neboli lidově luxování totiž patří mezi nejčastěji prováděné domácí úkony. Vysávat koberce je třeba minimálně dvakrát týdně, při vysokém zatížení, nebo pokud domácnost obýváte s alergiky či domácími mazlíčky i častěji.

Hloubkové čištění

Jednou za čas je vhodné jak kobercům, tak i sedačkám dopřát čištění hloubkové. K tomu budete potřebovat výkonný čistící stroj. Ten si můžete buď vypůjčit a krytinu či sedačku si s ním vyčistit sami, nebo se obrátit na specialisty, kteří to provedou za vás. Pokud chcete mít koberec opravdu dobře vyčištěný, doporučujeme druhou možnost.

Obraťte se na specialisty

Ti totiž vědí, co dělají. Očista koberců a čalouněných souprav je pro ně denním chlebem a zkrátka vědí, jak na to. Především ale k čištění používají výkonnou techniku v kombinaci s účinnými přípravky, po jejichž zásahu váš koberec bude zářit čistotou. To prospěje nejenom vašemu interiéru, ale i zdraví.

Nechte pracovat enzymy

Čištění koberců v Brně má pod palcem firma Simonita (stejně jako čištění sedaček v Brně). Za tímto účelem používá speciálně navržené enzymatické přípravky, které z vašeho koberce odstraní veškeré nečistoty včetně olejů a mastnoty. Samotná očista je navíc velmi efektivní. Za to zase mohou unikátní třítrysková hubice a stroje s mimořádným výkonem. Díky němu je zase koberec po očistě velmi rychle suchý.