Proč byste měly přestat používat odličovací ubrousky? Zde je několik důvodů

Přidat na Seznam.cz

Ucpávání pórů

Rychlé odlíčení večer před spaním? S odličovacími ubrousky to bylo vždy snadné. Mnozí si dokonce dávají ubrousky k posteli, aby si mohli hned poté zdřímnout. Bohužel čisticí síla ubrousků není tak silná, abyste si po nich nemuseli obličej umýt vodou. Po čištění pleti často zůstávají na pleti zbytky make-upu a nečistot nebo čisticích složek, které je třeba odstranit. Pokud se tak nestane, může dojít k ucpání pórů.

Podráždění kůže

I když nepoužíváte mnoho make-upu, bude potřeba trocha silnějšího utírání, abyste odstranily všechny nečistoty. Zejména u očního make-upu se může stát, že ho budete muset chvíli třít, abyste se ho beze zbytku zbavily. Nejenže se tím spotřebuje několik ubrousků, ale někdy také dochází k podráždění pokožky. V neposlední řadě může dojít k podráždění citlivých očí nebo k ulomení řas v důsledku tření. Pokud je neodstraníte všechny, hrozí také zánět v oblasti očí.

Pochybné složení

Bohužel mnoho čisticích ubrousků obsahuje složky, bez kterých bychom se raději obešli. Například: konzervační látky, vonné látky, parabeny nebo alkohol. Parabeny jsou podezřelé z hormonálních účinků, pokožku mohou dráždit i další složky. Alkohol obsažený v ubrouscích dlouhodobě vysušuje pokožku a může také způsobit zarudnutí a podráždění.

Škodlivost vůči životnímu prostředí

Praktické odličovací ubrousky bohužel neškodí „jen“ naší pleti, ale také životnímu prostředí. Vzhledem k tomu, že každý ubrousek lze použít pouze jednou, vzniká v koupelně velké množství odpadu. Kromě toho je vše baleno v plastu a v malém množství. Ubrousky se obvykle rozkládají roky.

Zde jsou tipy pro případ, že se jich nedokážete vzdát:

  • Odličovací ubrousky používejte pouze na cestách
  • Vždy si poté obličej očistěte vodou
  • Správně je zlikvidujte (nesplachujte je do záchodu)
  • Vyberte si rozložitelné verze nebo opakovaně použitelné ubrousky a houbičky

Zdroj: Myself.de