Přírodní filtry. Které pokojové rostliny čistí vzduch
Skleník ve vlastním bytě může být nejen ozdobou interiéru, ale přináší i zdravotní benefity. K tomu se vyplatí obohatit ho o rostliny, které čistí vzduch a slouží jako přírodní filtry.
Jednou z nejužitečnějších rostlin je aloe. Vyplatí se ji koupit, pokud jste právě rekonstruovali a nábytek nebo dokončovací materiály mají štiplavý zápach. Aloe dokáže pohlcovat škodlivé látky, včetně formaldehydu.
Fíkus čistí vzduch od toxických látek, jako je toluen a xylen. Tyto složky se nacházejí v lacích používaných k potahování dřeva a parket.
Stejné vlastnosti má i dieffenbachie. Zároveň je třeba mít na paměti, že dieffenbachie je jedovatá rostlina. Proto pokud jsou v domě malé děti nebo zvířata, měla by být umístěna mimo jejich dosah.
Dracéna čistí prostor od benzenu, který může být v místnosti, pokud je zde položeno nové linoleum.
Miniaturní jehličnany (cypřišek, araukárie, túje) čistí místnosti, kde se často používají elektrické spotřebiče. Jehličnany doplňují deficit záporných kyslíkových iontů.
Chcete-li zvlhčit vzduch v bytě, musíte si koupit kapradiny. Potřebují dostatečnou zálivku a tato vlhkost se následně uvolňuje do ovzduší.
Bedrník, sansevier, pelargonie, begonie a levandule mají antibakteriální účinek. A rostliny, jako je citron, máta a eukalyptus, lze použít nejen jako přírodní čističe vzduchu, ale také je můžete konzumovat.
Zdroj: natureofhome.com, perrywood.co.uk