Jak doplnit svůj domov zelení?

Přidat na Seznam.cz

Rostliny dokáží změnit auru každého prostoru. Jsou ideální pro doplnění barev v bytě a také pro zlepšení kvality vzduchu v uzavřeném prostoru.

Většina obyvatel dnes bydlí v panelácích, kde nezbývá místo pro skutečné zahrady, kde by rostliny rostly a pěstovaly se. Rostliny však lze vždy vysadit i na těch nejmenších místech. Uvádíme několik tipů, jak doplnit své domovy o zeleň.

Do rohů domů lze umístit arekové palmy, pavoučí rostliny a dokonce i hadí rostliny, což jsou pokojové rostliny. Sukulenty lze umístit na okenní parapet. Kaktusy a sukulenty mohou být také středovými rostlinami. Ty nejen okamžitě oživí prostor, ale také zlepší náladu a přiblíží člověka k mocné a krásné přírodě.

Umístění kaktusů na středový stůl je v dnešní době velkou událostí. A to rozhodně ano, protože kaktusy jsou rostliny bez nároků na údržbu. Sukulenty jsou další spoustou, která umocňuje krásu domovů. Lze je umístit jako středové dekorace, na krb nebo dokonce na postranní stolek. I ony vyžadují „žádnou údržbu“, ale přílišné zalévání sukulenty určitě zabije. Stačí jim trochu slunečního světla a vody a budou dobře prospívat.

Pavoukovité rostliny jsou také velmi rozmanité, můžete jich umístit několik pohromadě a určitě pročistí vzduch a přidají na kráse vašemu místu. Lze také vyrobit/umístit malou fontánku a kolem ní přidat několik rostlin, jako je bambus, pavoučí rostlina, a určitě tak rozjasníte místnost/balkon. Rostliny jsou nejlepším způsobem, jak dodat místnosti/domu klid a pohodu. Řiďte se těmito tipy a uvidíte, jak okamžitě oživí váš byt.