Jedinečná místa na Zemi, která vypadají tak úchvatně, že byste ani nevěřili, že skutečně existují

Přidat na Seznam.cz

Každá země je plná úžasných památek, ale některá místa vypadají tak jako z jiného světa, že je těžké uvěřit, že jsou skutečná. Zde jsou nejunikátnější místa na této krásné planetě. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste měli důkaz, že tyto divy opravdu existují!

Jezero Hillier, Západní Austrálie

Jednou z nejneobvyklejších australských památek je sytě růžová voda jezera Hillier. Vědci, kteří se nacházejí na okraji ostrova Middle Island a jsou širocí pouhých 600 metrů, stále zcela nechápou, proč má toto neobyčejné jezero celoročně růžovou barvu, ale pravděpodobně za to může vysoká úroveň salinity a slanomilné řasy (Dunaliella salina) a halobakterie, které se ve vodách nacházejí. Na rozdíl od jiných růžových jezer po celém světě je voda stále výrazně zbarvená i ve skle.

Ruka v poušti, Chile

Sochař Mario Irrarrázabel navrhl strašidelnou Ruka v poušti (Mano del Desierto) uprostřed chilské pouště Atacama, jednoho z nejsušších a nejopuštěnějších míst na světě. Tato 11 metrů vysoká socha ruky postavená ze železa a betonu dominuje celému údolí a je vidět zdaleka. Irrarrázabel, známý svými díly motivovanými lidským utrpením, se při tvorbě této sochy inspiroval snahou vyjádřit lidskou křehkost a osamělost na tomto pustém místě.

Krvavé vodopády, Antarktida

Mezi nádhernými ledovci a zasněženými vrcholky je jedním z nejděsivějších míst v Antarktidě Krvavý vodopád. Tento pětipatrový, jasně červený vodopád pomalu vytéká z ledovce Taylor v antarktickém údolí McMurdo Dry Valleys. Vědci zjistili, že vody Krvavého vodopádu byly spolu s několika druhy mikrobů uvězněny pod Taylorovým ledovcem, když se zhruba před dvěma miliony let formoval. Od té doby tyto mikroby existují v těchto uvězněných vodách, kde není téměř žádné světlo ani kyslík, a mohou být klíčem k pochopení toho, jak může existovat život na jiných planetách, například na Marsu. Vysoký obsah železa ve vodě pravděpodobně způsobuje její děsivě červenou barvu připomínající krev.

Modrá díra, Belize

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Belize je ohromující Blue Hole. Tato 300 metrů hluboká kruhová díra, která je součástí systému Belizského bariérového útesu, je 125 metrů hluboká a je největším přírodním útvarem svého druhu na světě a je rozpoznatelná z vesmíru. Je označována za jedno z nejlepších míst k potápění na světě a odvážní potápěči zde mohou prozkoumat stalaktity a stalagmity, které vznikly v době, kdy byla jeskyně Blue Hole nad hladinou moře. Před tisíci lety, když stoupající příliv a odliv zaplavil tento jeskynní systém, vznikla Modrá díra. Její světlejší modrý prstenec je způsoben mělkým korálovým útesem, který obklopuje tmavší modré vody hluboké jeskyně.

Lítající gejzír, Nevada

Dvě hodiny severně od Rena se na okraji nevadské pouště Black Rock Desert nachází neuvěřitelný Fly Geyser. Tento duhově zbarvený geologický zázrak se skládá ze tří gejzírů a vznikl díky kombinaci přírody a lidského faktoru. První gejzír, známý jako Čaroděj, vznikl v roce 1916, když obyvatelé hledali vodu na zavlažování, aby byla půda vhodná pro zemědělství. Hlavní gejzír vznikl také náhodou, když energetická společnost vyvrtala zkušební vrt, který zůstal nezakrytý. Při každém výronu parné vody z vrtu se vytvořily usazeniny uhličitanu vápenatého, které se časem nahromadily a vytvořily charakteristické tvary, které se dnes nacházejí.

Jeskyně krystalů, Mexiko

Dalším nedávno objeveným úžasně krásným geologickým útvarem je Jeskyně krystalů v dole Naica v Mexiku. Jeskyni objevili teprve před 20 lety horníci, kteří hledali čerstvá ložiska rudy, a to 290 metrů pod horou Sierra de Naica v Chihuahui. Tyto úchvatné krystaly patří k největším na světě, jsou téměř 12 metrů dlouhé a metr široké a vystupují ze stěn jeskyně na všechny strany.

Zdroj: The Travel, Instagram