Babské rady, jak ovlivnit pohlaví miminka. Opravdu fungují?

Přidat na Seznam.cz

Někdo chce chlapečka, někdo holčičku. Tak to musíte vyzkoušet tuhle polohu, nebo jíst hodně tohohle! Podívejte se na babské rady, které by měly ovlivnit pohlaví miminka. Opravdu fungují?

Banány pro chlapečka a ořechy pro holku

Aby se narodil chlapec, říká se, že by žena měla jíst hodně banánů. Tato teorie by měla bý postavena na tom, že pokud žena jí vysoko kalorickou stravu, s obsahem draslíku, sodíku, a dalších látek, změní se kyselost pH pochvy, a narodí se tak chlapec. Aby se narodila holčička, měla by žena jíst hodně ořechů, mléčných výrobků, a zeleniny, čímž zvýší kyselost pH pochvy tak, holčičí spermie měly větší šamci dostat se k vajíčku. Různé polohy a změny jídelníčku však neznamenají 100% úspěšnost. Naopak, pravděpodobnost je pouze 50 %.

Shettlesova metoda

Tato teorie říká, že chlapecké spermie jsou sice rychlé, ale nevydří tak dlouho v kyselém pH prostředí pochvy. Proto, pokud chcete chlapce, měl by styk proběhnout co nejblíže ovulaci, aby chlapecké spermie nečekaly dlouho na vajíčko. Pomoci tomu má také poloha zezadu, aby se spermie dostaly co nejblíže děložnímu krčku, kde je pH méně kyselé. Aby se narodila holčička, je postup značně jednodušší. Stačí, aby průnik při styku nebyl hluboký, nebo aby žena nedosáhla orgasmu. Holčičí spermie jsou totiž podsatně odolnější, a tak jim delší cesta k vajíčku nijak neublíží. Shettlesova metoda je ovšem pouze teoretická, a žádné studie ji neprokázaly.

X a Y

Pohlaví dítěte vždy rozhodne muž, resp. jeho spermie, která nese chromozom X, nebo Y. Ta, která se do vajíčka dostane první, rozhodne o pohlaví dítěte. Newcastle University navíc provedla studii, kde se gen dělí na dvě části, tedy mm a mf. MM znamená více spermií typu Y, tedy vyšší předpoklad pro narození chlapce. MF naopak znamená stejný podíl chromozomů X i Y, tedy narození holčičky. Jediný způsob, jak zajistit, aby se konkrétní chromozom dostal do vajíčka, je Ericssonova metoda, tedy rozdělení chromozomů v laboratoři, a jejich následné vložení do dělohy umělým oplodněním.

zdroj: Newcastle University, The fertility, medcz, eurofertil