Domácí „Botox“ za pár korun? Udělejte si pleťovou masku z bramborové mouky

Přidat na Seznam.cz

Stojí za to strávit nějaký volný čas přípravou domácího spa. Relaxační koupel a péče o vlasy a pokožku hlavy byste měla doplnit o ručně vyrobenou pleťovou masku. Vyberte si tu s bramborovou moukou. Pomáhá zbavit se pigmentových skvrn, silně zvlhčuje a vyhlazuje mimické vrásky.

Koktejl živin

Při pohledu na chemické složení bramborové mouky uvidíte, že obsahujeniacin, cholin, křemík, kyselinu listovou, kyselinu pantothenovou, riboflavin, železo a vitamíny C a E. Tato kombinace vaší pleti dopřeje skutečný koktejl živin. Úspěšně ji využijete v každodenní péči o pleť. Díky tomu bude pevnější a zářivější a znovu získá zdravou barvu. Škrob rychle vyhladí výsledné vrásky a chrání pokožku před tvorbou nových.

Stačí tři složky

Domácí maska z bramborové mouky jsou levným a efektním způsobem, jak zlepšit stav pokožky. Před první aplikací si ale udělejte alergický test, a to nejlépe na méně viditelném místě. Pokud na kůži není vyrážka, můžete bezpečně vyzkoušet jeden z osvědčených receptů. K přípravě masky pro utahování pokožky použijete pouze tři složky:

  • 1 vaječný bílek
  • 1 lžíci kefíru
  • 1 lžíci bramborové mouky

V malé misce smíchejte škrob a kefír dohromady. Důkladně promíchejte, abyste se zbavili všech hrudek. Ušlehejte vaječný bílek, dokud neztuhne a přidejte ke zbývajícím ingrediencím. Aplikujte takto připravenou masku na obličej po dobu minimálně 15 minut a poté pokožku omyjte studenou vodou. Kůže se vypne, proto tuto masku mnoho milovníků estetické medicíny přirovnává k působení přírodního botoxu. Naši předkové si připravovali také koupel ve škrobu, která pomáhala k nádherně hladké pokožce a eliminovala četné kožní změny způsobené alergií nebo podrážděním. Jak připravit koupel s přídavkem škrobu? Naplňte vanu vodou, pak do ní nalijte teplý škrob a důkladně promíchejte. Lázeň by měla trvat 10-15 minut. Poté tělo neoplachujte, ale velmi jemně osušte měkkým ručníkem.