Jak si na noc upravit vlasy, abyste ráno vytvořila perfektní styling za pár minut. První rada zní, nechoďte spát s vlhkými vlasy

Přidat na Seznam.cz

Rána bývají obtížná. Často posunete budík, a nakonec vstanete z postele sotva pár minut před tím, než byste měla odejít z domu. Máte jenom chviličku na to, abyste se hodila do gala. Jenže upravit spánkem rozcuchané vlasy je někdy velký problém, trvá to dlouho a vy nemáte čas. Jak to vyřešit?

Nechoďte spát s vlhkými vlasy

Myslete na svoje vlasy už den předtím večer. Potom ráno nebudete muset ztrácet čas náročným vlasovým stylingem vlasů a perfektní účes zvládnete vytvořit za chviličku. Ve spánku vystavujete vlasy mechanickému poškození, což je dáno tím, jak se v noci převalujete. Vlasy se otírají o polštář, a tím se jejich struktura ničí. Mohou se zacuchat, lámou se, krepatí, vznikají roztřepené konce. Nikdy proto nechoďte spát s volnými, umytými, a ještě ne zcela vysušenými vlasy, protože vlhké prameny jsou ještě náchylnější k poškození. Také nesvazujte vlasy na noc do culíku, i to podporuje další poškozování jejich struktury.

Copánky nebo uzel

Co tedy se svými vlasy provést před usnutím, abyste se vzbudily s hladkými nezacuchanými prameny? Máte dvě možnosti. Pokud máte kudrnaté či mírně zvlněné vlasy, upleťte si volné neutažené copánky. Nezačínejte ale plést hned u kořínků, nechte si odstup. Copánky zajistěte gumičkou. Vaše kštice bude ráno vypadat skvěle a její úpravou strávíte minimum času. Jestliže vám narostly hladké rovné prameny, potom je na noc svažte na velkého uzlu na temeni hlavy. Jak? Stočte je jemně kolem jejich osy a zpevněte síťkou nebo klipem. Ráno odstranit stačí odstranit síťku nebo rozepnout klip, obratně roztočit a máte je krásně rovné a nezcuchané.  Můžete vlasy také rozdělit do více pramenů a každý stočit zvlášť. Pokud se vám hodně mastí vlasy a musíte je denně mýt, můžete do nich před spaním aplikovat suchý šampon, ten do rána pohltí mastnotu.

Zdroje: kobieta.pl, iprima.cz