Pokud chcete zakrýt první šediny, stačí k tomu šálek kávy

Přidat na Seznam.cz

Pro některé ženy jsou šedé vlasy ozdobou, se kterou dokážou provádět doslova kouzla, pro jiné ale představuje objev prvních šedin v zrcadle noční můru. Při maskování šedých pramínků mnoho žen sahá po barvě. Existují však přirozenější způsoby, jak se šedin zbavit. Patří i k nim i kávová maska.

Šedivění způsobuje stres i kouření

První šedé vlasy se mohou u ženy objevit již ve věku 35 let, ale někdy dokonce i dříve. Všechno závisí na genetické výbavě zděděné po předchozích generacích. Šedivění může výrazně urychlit stres, kterého dnes má každá z nás naloženo opravdu bohatě. Vědci potvrzují, že život v emočním napětí může vést k narušení funkce buněk zodpovědných za produkci pigmentu ve vlasových folikulech. Tendenci k brzkému šedivění zaznamenali také u těžkých kuřaček. Nechcete-li svoji kštici hned zatížit barvením a patříte k ženám, které před chemií preferují přirozené způsoby ošetření vlasového porostu, sáhněte po našem tipu. Díky speciální masce s použitím kávy budou vaše stříbřité prameny vlasů na první pohled mnohem méně viditelné.

Jednoduchá příprava

Kávová maska sice není lékem na šedé vlasy, nezajistí, aby vám místo nich narostla vaše původní barva, ale prokvétající stříbro na hlavě dokáže poměrně dobře maskovat. Její příprava je přitom velmi snadná a zvládne ji každá. Postačí vám dvě ingredience, které zcela určitě máte doma v kuchyni. Díky nim ušetříte za nákup drahé kosmetiky. Základem domácího šamponu pro ošetření šedých vlasů je mletá káva. Nasypte 8 čajových lžiček kávy do šálku a zalijte je vroucí vodou. Zakryjte talířkem a počkejte 10 minut. Pokud máte delší vlasy, budete šálků kávy o stejném obsahu potřebovat více. Jakmile „maska“ zchladne, aplikujte ji opatrně na vlhké vlasy a nechte ji působit asi 20 minut. Po uplynutí této doby vlasy velmi důkladně opláchněte teplou vodou. Kávová maska ztmaví vaše vlasy a zakryje šedé. Kofein v kávě navíc podporuje růst vlasů, díky němu budou měkčí a lesklejší.  

Zdroje: kobieta.interia, healthline