Jak si vybrat plavky, abyste skryla nedokonalosti svého těla?

Přidat na Seznam.cz

Těšíte se na koupání, ale máte obavy, že když se svléknete do plavek, odhalíte leccos, co by raději mělo zůstat skryto? Nezoufejte. Stačí použít trochu triků při výběru koupacího úboru a podtrhnete svoje přednosti a mistrně zakryjete nedostatky. Jak na to?

Tip pro objemnější bříška

Nikdy si nepořizujte plavky, které vám nepadnou. Plavky by měly být přiléhavé, ale ne nepříjemně těsné. Dejte přednost takovému odhalení těla, které vám bude příjemné. Když si je zkoušíte, klidně se v nich projděte, ohněte, udělejte pár dřepů, abyste si byla jistá, že nečekaně neodhalí něco, co nechcete, nebo dokonce neprasknou. Volte odolné a silné materiály. Jejich kvalitu odhalí zadek. Jsou-li na něm pěkně napnuté, je to v pořádku, tvoří-li pytel, poohlédněte se po jiných.  Jednodílné plavky bývají dobrou volbou, pokud chcete ve vodě cvičit, třeba aquaerobik nebo kondičně plavat. Můžete si vybrat třeba s ramínky různé šířky, nebo i model bez i nich, podle toho, zda máte širší či užší ramena a plnější hrudník (na širokých mohutných ramenou nebudou jemná ramínka vypadat dobře a vhodný není ani model bez ramínek, pro útlý hrudník se zase nehodí široká ramínka), s hlubokým výstřihem do V, pokud zdůrazňujete pěkně tvarovaná plná ňadra, s bočními výřezy máte-li hezky tvarované boky. Jednodílné plavky jsou ideální, potřebujete-li schovat objemnější bříško. Chcete-li zakrýt záda, zvolte model s vysokým hřbetem.

Bikiny pro skvělou figuru, tankiny nejenom pro těhotné

Nejodvážnějším typem plavek jsou bikiny. Zakrývají pouze prsa a intimní oblast. Měla byste je tedy volit jenom tehdy, pokud je vaše figura perfektní nebojíte se ukázat bříško. I tak ale mějte na paměti, že možná budete potřebovat různé velikosti horního a dolního dílu, třeba kvůli trošku objemnějším ňadrům. Často je tedy lepší koupit je samostatně než celou sadu najednou. Můžete si je potom barevně sladit a jeden díl mít vzorovaný, druhý jednobarevný. Vyhněte se bikinám, pyšníte-li se plným hrudníkem. Tankiny mohou zakrýt pas nebo ukázat část bříška. Zvolte si takové, které odkryjí jenom to, co chcete. Jsou skvělým tipem, pokud jste těhotná, protože můžete mít volný top, který přetáhnete přes břicho. Pokud toužíte zakrýt celé břicho, pak si pořiďte horní část, která překrývá tu spodní. Ráda byste ukázala část boků a pasu? Vyberte horní díl, který končí těsně nad pupíkem.

Ozdoby, barvy a střihy

Volánky, výrazné barvy a potisky a polstrování pomohou zvýraznit menší hrudník.  Můžete si dokonce vybrat horní část bez ramínek. Jestliže naopak chcete hrudník a poprsí potlačit, jděte cestou jednoduchého topu bez ozdob v tlumenější barvě. Světlé barvy přitahují pozornost, zatímco tmavé barvy jsou méně nápadné. Vyberte světlé barvy pro část těla, kterou chcete zvýraznit, a tmavé barvy pro tu, na kterou byste nerada příliš upozorňovala. Můžete například spárovat černý dolní díl s jasně červeným topem, abyste minimalizovali břicho a zadek a zdůraznili poprsí. Nebo spárujte bílý spodek s tmavě modrým vrškem, abyste minimalizovali poprsí a zvýraznili zadeček. Při výběru barev dejte pozor i na to, aby lichotily tónu vaší pleti. Střihy s vysokým pasem potlačují objemnější pas a zeštíhlují břicho. Pro zmenšení boků se hodí bikiny, tankiny nebo jednodílné plavky s plaveckou sukní či chlapecky střiženou dolní částí.

Zdroje: wikiHow