Jak vám kniha „Moc přítomného okamžiku“ pomůže začít žít tady a teď
Náš život existuje v přítomném okamžiku, ale naopak naše životní situace – tedy naše finance, stav naší kariéry, naše vztahy, to jsou situace, které existují v naší mysli. Příliš často však dovolujeme, aby naše mysl pohltila náš přítomný okamžik. Přitom si neuvědomujeme rozdíl mezi našimi myšlenkami o realitě a realitou samotnou. A o tom je kniha, která se ne nadarmo stala bestsellerem.
Ne vždy si dovedeme v nelehké životní situaci poradit sami. Pomoci osvobodit se od vašeho trápení vám však může i motivační kniha, která vás navede opět na správnou cestu.
Autor knihy Eckhart Tolle ve svých 29 letech prodělal hlubokou duchovní transformaci, což výrazně ovlivnilo jeho život. Stal se duchovním učitelem a pracuje se skupinkami mladých lidí po celé Evropě a Severní Americe. První kniha, která mu vyšla, a to Moc přítomného okamžiku se stala okamžitě hitem, což dokazuje, že v sobě schovává velké poslání. O čem v ní autor píše a co se snaží lidem prostřednictvím tyto knihy sdělit?
„Hluboce si uvědomte, že přítomný okamžik je vše, co máte. Udělejte z TEĎ hlavní cíl svého života,“ píše ve své knize.

Přestaňte si stěžovat a konečně začněte žít
Jedním z klíčových kroků ke klidnému životu je přestat si hrát na oběť, jak upřesňuje Aimlief. Hlavní myšlenkou knihy je uvědomit si, že cokoli se právě děje, je vše, co máte. Pokud však najdete způsob, jak přijmout svou současnou situaci jako něco, co jste si sami vybrali, začnete mít pocit, že máte svůj život více pod kontrolou. Přestaňte se stresovat, je to přitom tak jednoduché. Stres je způsoben tím, že jste „tady“, ale chcete být „tam“. Vypořádat se s touto nepříjemnou situací vám pomohou klíčové lekce, které vám kniha dá.
„Pokud se vám zdá, že vaše tady a teď je nesnesitelné a činí vás to nešťastnými, máte tři možnosti: odstranit se ze situace, změnit ji, nebo ji zcela přijmout,“ jak píše Tolle. To znamená, že když kritizujete, odsuzujete nebo si stěžujete, nepřijímáte realitu. Místo toho odmítáte realitu ve prospěch svých očekávání nebo myšlenek o tom, jaká by realita měla být. A tím skončíte méně šťastní, než kdybyste přijali situaci, které čelíte a vymysleli produktivní cestu vpřed.
Jsme tak zabraní do svých každodenních úkolů, že si nevšímáme prchavých okamžiků života. Jak vysvětluje Great Performers, podle Eckharta Tollese neexistuje žádná budoucnost ani minulost, ale pouze vzpomínka nebo očekávání. Ať jdete kamkoliv a děláte cokoliv, ujistěte se, že tam zcela jste a nedovolte vaší mysli bloudit. Když se vám tyto informace povede uvést do praxe, budou součástí toho, kým byste si přáli být – tedy člověkem, který se denně těší z přítomného okamžiku.
Zdroj: Aimlief, Great Performers