5 zajímavých tipů na podzimní výlety po Česku

Přidat na Seznam.cz

Pomalu nám začíná podzim, jedno z nejkrásnějších ročních období, které v Česku zažíváme. Právě podzim je ideální pro cestování, a to zejména po České republice, která už není přeplněná turisty a teploty jsou více než příjemné pro objevování krás naší země.

Vodní tunel Živá voda

Vždy jste si přáli vidět a vědět, jak to vypadá pod vodou? Navštivte unikátní expozici, vodní tunel Živá voda. Jde o prosklený tunel, který je největší v celé Evropě. Najdete ho nedaleko Uherského Hradiště ve Velehradu. Uvidíte, jaký je život pod i kolem řeky Moravy, přilehlých potoků a tůní. Prosklený tunel se nachází v hloubce 3,5 metrů a je dlouhý 8 metrů.

Pustevny a stezka Valašska

Pokud se vydáte na Moravu, nesmíte vynechat Pustevny, na které se dostanete pešky nebo lanovkou. Pokud si koupíte zpáteční jízdenku na lanovku, nahoře jí můžete vyměnit za jízdenku na koloběžku. Pustevny vám dopřejí krásné výhledy, ale i tradiční valašskou kuchyni, která stojí za to ochutnat. Vydejte se k soše Radegasta – pohanského boha slunce, hojnosti a úrody a pokračujte na Radhošť. Na zpáteční cestě se odměňte stezkou Valašska. Jde o dřevěnou atrakci se skywalkem, lanovým chodníkem a trampolínami pro děti. Nekonečné výhledy vás dostanou!

Prachovské skály

Toto kouzelné místo vás uchvátí v kterékoliv roční době, na podzim ale nabírá na intenzitě. Potěšit své oči zde můžete až do 31.října, kdy se nebudete muset mačkat s davy lidí. Vybrat si můžete mezi třemi různě dlouhými okruhy, ať už jste zdatní turisté nebo vyrazíte s malými dětmi.

Dýňový svět

Dýně rozhodně patří k podzimu. Dýňové polévky, výzdoba z nich a halloween. Už jste ale slyšeli o dýňovém světě? Nachází se na Vysočině na statku u Pipků. Najdete zde dýně všech druhů, atrakce pro děti a samozřejmě i ochočená zvířata. Dýně si odsud můžete odvézt i domů.

ZOO Zlín a její zámek Lešná

Zlínská ZOO je považována za jednu nejkrásnějších zoologických zahrad v Česku, ale i ve Střední Evropě. Nachází se asi 4 km za Zlínem. Zlínská ZOO je zajímavá tím, že je rozdělena podle kontinentů. Vidět můžete například Africkou savanu. Nasajte atmosféru nádherné japonské zahrady, která je jednou z největších v České republice. Nezapomeňte také na Zátoku rejnoků, která svou rozlohou i pojetím nemá v Evropě konkurenci. Zajímavé je, že součástí ZOO je i zámek Lešná, který je veřejnosti přístupný do konce října.

Tak kam si vyrazíte užít podzim vy?

Zdroje: redakce, Skanzen Modrá, Skrz, Cestovinky