Žena se rozhodla oslavit své těhotenství tím, že nafotila těhotenské fotky s rojem včel na břiše

Přidat na Seznam.cz

Slyšet bzučení jediné včely stačí k tomu, aby to většinu lidí trochu znervóznilo. Ovšem pro včelaře je včelí bzučení jako rajská hudba. Proto se také matka z USA, včelařka, rozhodla své těhotenství oslavit tak, že nafotila několik fotek s celým včelím rojem. Bohužel to nebyl dobrý nápad.

Včely jako symbol

Včelařka z USA Emily Mueller, přezdívaná „Včelí našeptávačka“, chtěla své milované včely začlenit do těhotenského focení. V té době byla těhotná počtvrté a mezi včelami se cítila velmi dobře. „Když do mého života vstoupilo včelařství, právě jsem potratila,“ řekla Mueller. „Naučila jsem se, že včely představují smrt i začátek nového života v době, kdy jsem to nejvíce potřebovala,“ vysvětlila. Focení tedy bylo způsobem, jak znázornit všechna narození, ale i ztráty, píše web Scary Mommy.

Pro včelaře je tedy focení se včelami možná krásné i romantické, na druhou stranu ale určitě není bezpečné pro nenarozené dítě. Celé focení začalo tím, že si matka z Ohia položila včelí královnu na břicho, píše web USA Today. Pak už netrvalo dlouho a žena pózovala s 20 000 včelami na břiše.

Tento nápad si Emily už nikdy nezopakuje

Emily, která má další tři děti, řekla, že se připravovala na nadcházející porod, když si všimla nedostatku pohybu svého dítěte. S manželem se rozhodli jít do nemocnice, aby zkontrolovali tlukot srdce, a bohužel se dozvěděli, že jejich syn zemřel jen několik dní před termínem porodu, uvádí web People. „Nikdy jsem nereagovala špatně na bodnutí, takže jsem se během focení cítila pohodlně,“ řekla. „Každý, koho jsem se ptala, řekl, že neexistuje žádný výzkum, který by ukázal, jak včelí bodnutí ovlivňuje plod.“

Mám velmi silný pocit, že se jednalo o problém se srážením krve, protože tyto problémy už nějakou dobu ovlivňují naši nejbližší rodinu,“ napsala Emily. S manželem se rozhodli poslat placentu na testování, ale je možné, že se s největší pravděpodobností nikdy nedozví příčinu smrti svého dítěte. Pokud ale Emily bodlo několik včel a její nenarozené dítě bylo alergické, mohou být příčinou právě včely.

zdroj: People, USA Today, Scary Mommy