40 let a více: Pleť nám pomalu začíná ochabovat, krk i brada jsou povislejší. Hřebíček může pomoci

Přidat na Seznam.cz

Bylo vám 50 let a pozorujete nekompromisní povadání pleti? Nejčastěji si změn začneme všímat už po 40. roce života. Pleť nám pomalu začíná ochabovat, krk i brada jsou čím dál víc povislé. Dá se s tím něco dělat v domácím prostředí?

Je spoustu žen, které odmítají plastické nebo jakékoli kosmetické úpravy. Ať už z důvodu bolestivosti, nebo častokrát nepřirozeného vzhledu po různých zákrocích, či z finančních důvodů. Jak si pomoci sama? Velkým pomocníkem je hřebíček.

Po 50. roce života je nejdůležitější hydratace pleti, aby se pokožka nevysušovala a nebyla tak náchylná ke scvrkávání kůže, informuje web Receptář. Pleť je také nutno vypínat. S tím nám může velmi pomoci Face jóga, ale také pravidelné chlazení a následné zahřívání pleti.

Zvýšením cirkulace krve dochází totiž k obnovení produkce kolagenu, navrací se do tváří hustota pleti díky tvorbě nového tuku. Tělo se po chlazení má tendenci zahřívat a to tvorbou tzv. hnědého tuku. Tváře by se měly opět vyplňovat a vypínat. Pomáhá také jemné poštipkávání kůže.

Stimulaci krevního oběhu podpoříme také právě hřebíčkem. Jednoduše vylouhujeme několik kousků hřebíčku, po vychlazení přelijeme do lahvičky s rozprašovačem nebo nanášíme na pleť vatovým tampónkem.

Hřebíček má schopnost zpevňovat pleť, rozzářit ji a také redukuje případné zarudnutí, píše web AA zdraví. Přidejte ke své péči také masírování pleti a výsledek se jistě za nedlouho dostaví.

zdroj: AA zdraví, iReceptář