5 krátkých střihů vlasů, ze kterých si vybere každá žena!

Přidat na Seznam.cz

Krátké vlasy jsou elegantní a šik a se správným střihem sluší každé ženě. Nebojte se změny a oživte některým z těchto šmrncovních účesů sychravé podzimní dny.

Mikádo

Pakliže si chcete zachovat určitou délku vlasů, a nechcete jít to extrémů, bude pro vás mikádo to pravé. Se svým kadeřníkem se pak můžete domluvit na konkrétní délce vlasů, aby pro vás byla následná úprava vlasů příjemná. Jasným hitem tohoto roku je bob. Tento účes je praktický, jednoduchý na styling a navíc si lze vybrat hned z několika variant a různých délek. Výborně vypadá uhlazený, rozcuchaný, s pešinkou nebo třeba s ofinou na stranu.

Tip: Pokud chcete být obzvlášť trendy, šmikněte mikádo pod úroveň brady tak, jak to nosí Francouzky! Variant je spoustu, a každá vypadá elegantně a žensky, radí web Proženy.cz.

Pixie cut

Chcete účes, díky kterému budete jeden den vypadat jako princezna z pohádky, a druhý jako sexy rebelka? Pak musíte vyzkoušet pixie cut! Tento účes je charakteristický svým střihem, kdy jsou vlasy po stranách a na krku kratší, a v horní části jsou prameny delší. Výhodou účesu je, že si prodlouženou část vlasů můžete uhladit a vykouzlit z vlasů jemný a elegantní look, anebo ji naopak rozcuchat pro divoký vzhled. Pokud jste navíc majitelkou oválného typu obličeje, máte jistotu, že vám tento účes perfektně sedne.

„Na punkáče“

Možná, že vás už vaše vlasy nebaví a toužíte po opravdu velké změně. Pak zvažte účes à la Pink. Tento odvážný střih sluší oválnému a čtvercovému typu obličeje. Krásně rozzáří i jemnější typy žen, kterým dodá přirozený rebelský look!

Buzz cut

Máte už krátké vlasy, ale i přesto chcete svůj účes něčím oživit? Pomůže vám buzz cut! Ten nejen, že vypadá stylově, ale navíc je velmi snadný na údržbu. Jak totiž ráno vstanete, tak můžete i odejít. Pozor by si na něj měly dát ženy s kulatějším obličejem a vysokým čelem, které by účes mohl nelichotivě zvýrazňovat, píše web Svět ženy.

Mullet

Určitě znáte účes z devadesátých let, který nosil náš nejslavnější hokejista Jaromír Jágr, takzvaný mullet. Ten se opět vrací do módy, a to dokonce v ženském provedení! Na červeném koberci se s ním předvedla třeba Miley Cyrus, o které je známé, že se radikálních změn nebojí. Slušet vám bude, pakliže máte srdcový nebo čtvercový typ obličeje.

Zdroje: Svět ženy, Proženy.cz