Americký lékař má přes 60 let, ale vypadá na 40. Je to fešák a prozradil svůj recept na tajemství mládí

Přidat na Seznam.cz

Americký lékař jménem Mark Hyman, kterému je přes 60 let, má vzhled muže kolem 40 let. Jeho rady pro zachování mládí přijali i Hillary a Bill Clintonovi.

Mark Hyman se specializuje na to, jak zachovat mládí na buněčné úrovni a dosáhnout tak dlouhověkosti. On sám dodržuje svůj jasný ucelený postup již několik let a nutno uznat, že je to fešák.

„Vše u mne začíná ranní rutinou složenou z meditace, vychutnáním si kávy, cvičením a konzumací výživného koktejlu. To mi pomáhá udržovat se mladým,“ cituje lékaře web Insider.

Přístroje, které vyhodnocují stav buněk ukazují, že je mu něco přes 40 let. I vzhledem k tomu působí lékař mladistvě. Vyvrací mylný názor, že stárnutí s sebou automaticky přináší zdravotní problémy, jako jsou bolavé klouby, zpomalené myšlení, výpadky paměti a řadu dalších chronických nemocí.

Mark Hyman denně provádí silový trénink s odporovými gumami, díky kterým si udržuje svalstvo a netrápí ho neduhy typu bolesti zad. Podle něj i malé množství silového tréninku snižuje zdravotní rizika. Svalovina je s přibývajícím stárnutím klíčová k udržení zdraví.

Jeho ranní koktejl vždy obsahuje semínka Chia nebo také semínka z konopí. Meditace navozuje blahodárný klid na duši, což je další z důležitých prvků boje proti stresu. I ten má vážný dopad na rychlost stárnutí.

Mark Hyman také zjistil, že například čerstvě lisovaný olivový olej má účinky jako protizánětlivé léky. Brukvovitá zelenina zase kladně působí na náš oběhový systém. Tento oblíbený lékař má přes 2,5 miliónů fanoušků na Instagramu.

Inspirujete se také?

Zdroj: Insider.com, Instagram