Dejte aloe vera k ledu a zesilte tak její účinky!

Přidat na Seznam.cz

Větší procento z nás tuto rostlinu jistě pozná, menší procento pak ví, že ji lze využít nejen jako hezkou dekoraci, ale také pro výrobu kosmetiky či nápojů.

Aloe vera obsahuje vitamíny A, B12, C a E, aminokyseliny a minerální látky. Další výhodou je fakt, že na pěstování není aloe nikterak náročná. Pokud si však chcete dlouhodobě užívat výhody používání gelu, jež skrývají dutiny jejích listů, připravte se na složitější práci. Jak blahodárný gel snadno a efektivně uchovat? Dejte ho k ledu.

Léčivé účinky

Díky obsaženým saponinům je aloe vera skvělým pomocníkem v boji proti virům, bakteriím i infekcím. Mimo to pomáhá tišit bolest, proti křečovým žilám i s otoky končetin. S procesem hojení pomáhá jizvám, popáleninám, puchýřům i akné. V péči o pleť je aloe vera skvělým základním kamenem pro výrobu pleťové masky, stačí ji smíchat s avokádem nebo medem. Konzumace aloe vera zase podporuje trávení a pomáhá při regulaci váhy.

Co budete potřebovat?

  • Plastový zásobník na led
  • Ostrý nůž
  • Lžíci
  • Aloe vera

Je to snazší, než se zdá!

Chcete-li ze své rostlinky dostat ten nejsilnější extrakt, sáhněte po stonku maximálně jeden rok starém. Z vybraného stonku jemně odstraňte slupku tak, aby se společně s ní neoddělil i gel. Ten ze stonku jemně setřete lžicí, z níž jej rozdělíte do zásobníku na led. V této fázi můžete dát gel ihned do mrazáku. Chcete-li účinky gelu ještě zesílit, přidejte šťávu z citronu nebo vitamín E. Hotovo! Takto uskladněný gel vydrží o mnoho déle, avšak i u aloe se vyplatí střídmost, jelikož může v nadměrném množství uškodit!