Jak moc džusy ovlivňují hubnutí? Odborníci na výživu mají jasno

Přidat na Seznam.cz

To, co jíte a pijete, hraje velkou roli při dosahování vašich cílů. Jedním z nápojů, který se stal mezi lidmi, kteří chtějí zhubnout, obzvláště oblíbeným, je džus.

Hlavní výhodou pití džusu je zvýšení hydratace, vitamínů a minerálů ve stravě. Šťávy mohou být také skvělým zdrojem vlákniny, díky čemuž jsou velmi syté.

Pozor! Pokud konzumujete pouze džusy, počáteční úbytek hmotnosti, který můžete vidět na váze, je způsoben ztrátou vody, a pokud se vrátíte k předchozímu způsobu stravování, rychle ji získáte zpět.

Mohou vám džusy pomoci spálit břišní tuk?

Bohužel tomu tak není. Tělo spaluje tuky tak, že je využívá jako palivo, což se často děje, když více cvičíte nebo jíte správné druhy potravin v pravidelném a vyváženém režimu. Pouhým pitím džusu tedy tuk nespálíte. Upozorňuje však, že pití šťáv má i další výhody, například zlepšuje výživu a krevní tlak nebo jiné ukazatele zdraví.

Jsou domácí šťávy lepší než ty kupované v obchodě?

Pokud si kupujete džus z regálu, musíte si dát pozor na několik věcí. Šťávy zakoupené v obchodě mohou mít často vysoký obsah cukru a mohou být zbaveny cenných živin, jako je vláknina. Džusy vyrobené doma mají často vyšší obsah vlákniny a můžete kontrolovat množství přidaných cukrů nebo alternativních sladidel, která používáte. Pokud nemáte čas si je připravovat sami, doporučujeme vyhledávat zeleninové šťávy – například zelené, rajčatové a jiné zeleninové šťávy.