Jakých 10 nejčastějších chyb děláme v péči o vlasy. Buďte věrni jedné značce a nespěte s mokrou hlavou

Přidat na Seznam.cz

Špatným zacházením a špatnou péčí naše vlasy ztrácí svůj lesk, sílu a zdraví. Vlasy mohou být velmi citlivé, a pokud s nimi není správně zacházeno, mohou způsobit problémy. Po krásných zdravých vlasech ale touží každá z nás. Jakých nejčastějších chyb se v péči o vlasy dopouštíme a jak se jim vyvarovat?

Produkty „2v1

Produkty typu 2v1 vám možná usnadní práci a ušetří trochu času, rozhodně se ale o vaše vlasy nepostarají tak, jak by měly. Šampon a kondicionér jsou v podstatě dva protichůdné produkty. Používejte raději samostatný šampon a kondicionér, píše web Lobey.

Používání produktů od více značek

Kombinování šamponu a kondicionéru od různých značek se obvykle nevyplácí. Nejlepší je si zvolit jednu značku a od ní používat jak šampon, tak kondicionér.

Nezastřihování konečků

I když vám zastřihování konečků nijak nepomůže v rychlosti růstu vlasů, neměli byste tuto aktivitu opomíjet. Konečky se třepí. Takové vlasy pak působí nezdravě a neupraveně. Ideální je konečky vlasů zastřihovat pravidelně přibližně každých 6 týdnů.

Rozčesávání od kořínků vlasů

Neopatrným česáním vlasů od jejich kořínků se můžete o spoustu z nich zbytečně připravit. Vlasy proto opatrně pročesávejte od konečků vlasů a pomalu postupujte výše.

Mokré vlasy zabalené do ručníku

Spousta žen si po umytí zabalí vlasy do ručníku, který na vlasech nechají klidně i několik minut. To je ale velmi špatný zlozvyk. Po umytí vlasy pouze lehce promáčkněte v ručníku, abyste z nich odstranili přebytečnou vodu, ale nijak je do ručníku nebalte.

Horký vzduch při fénování

Stejně jako horká voda, tak i horký vzduch vlasům neprospívá. Horký vzduch vlasy vysušuje. Ty jsou poté velmi křehké a snadno se lámou. Vlasy si proto foukejte co nejnižší teplotou vzduchu.

Příliš časté mytí vlasů

Každodenní mytí vlasům neprospívá. Zbaví vaše vlasy esenciálních olejů a věřte nebo ne, vaše vlasy čistší nedělá. Jediná věc, kterou to dělá s vaší pokožkou, je, že ji vysušuje a stává se křehkou. Pokud to tedy není nezbytně nutné, vlasy si každý den neumývejte. Pokud máte více se mastící vlasy, je pochopitelné, že máte tendenci je umývat každý den. Pokuste se to ale vydržet a vlasy si umývejte alespoň obden.

Spánek s mokrými vlasy

Jít spát s mokrými vlasy může být pro vaše vlasy špatné, protože když jsou vlasy mokré, jsou křehké, píše web Beautywithhollie.

Také rozčesávání vlasů po ránu bude větší úkol.

Mokré vlasy mají tendenci se lámat. Nejhorší, co můžete udělat, je tedy spánek s mokrými vlasy. Vlasy se mohou během spánku poničit, pokožka hlavy zapařit. Nikdy proto nechoďte spát s mokrými vlasy, ale vždy si je před spaním důkladně vysušte.

Používání nevhodných hřebenů

Na zdraví našich vlasů má vliv nejenom správný způsob rozčesávání, ale i správný výběr hřebenu. Vybírejte hřebeny nejlépe z přírodních materiálů. Vyhýbejte se plastovým, a především kovovým hřebenům, ty jsou příliš agresivní a vlasy poškozují.

Vlasy příliš často stažené gumičkou

Vlasy stažené do culíku nebo drdolu jsou snadnou a rychlou variantou účesu. Tyto typy účesů mají ale vliv nejenom na zdraví samotných vlasů, ale dokonce může mít i podíl viny na bolestech hlavy. Silné utažení vlasů dráždí kůži na hlavě, což zapříčiňuje nejenom bolesti hlavy, ale také vypadávání vlasů.

Zdroj: Lobey, Beautywithhollie