Káva pro rychlejší hubnutí. Většina žen ji pije v nevhodnou dobu

Přidat na Seznam.cz

Káva je po staletí známým způsobem, jak dodat tělu energii. Pryč jsou dny, kdy byla tato droga považována za nezdravou. Dnes víme, že nejenom stimuluje, ale podporuje také funkci střev, má protizánětlivé vlastnosti a zabraňuje ateroskleróze. Ukazuje se, že kofein má také dobrý vliv na hubnutí. Kdy ale pít kávu pro štíhlou linii?

Nažhavte metabolismus

Káva podporuje hubnutí na různých úrovních. Dodává energii a stimuluje, což vám umožní spalovat tuky. Pomáhá také uspokojit pocit hladu nebo zvýšené chuti k jídlu. A nejdůležitější věc – káva povzbuzuje metabolismus. Odstartuje lipolýzu tuků, což vede k jejich lepšímu spalování. Pravidelnými dávkami kofeinu povzbudíme metabolismus až o 11 %. Tento proces však probíhá rychleji u štíhlejších lidí. Aby vám káva pomohla zhubnout, nepřehánějte to s ní. Doporučuje se pít maximálně 4 šálky nápoje denně. Větší množství způsobuje nežádoucí účinky, jako je bušení srdce nebo úzkost. Jižané pijí espresso v kombinaci s vodou. Káva odvodňuje, má diuretický účinek, což dává pocit zdánlivé ztráty hmotnosti. Tento problém odstraníte tím, že společně s kávou vypijete také sklenici vody.

První si dejte dvě hodiny po probuzení

Většina žen ji pije v nevhodnou dobu

Pití kávy samo o sobě nezpůsobí úbytek hmotnosti. Polyfenoly v ní obsažené budou fungovat jedině tehdy, podpoříte-li je vyváženou stravou a cvičením. Aby káva měla zeštíhlující účinek, je nejlepší ji vypít dvě hodiny po probuzení a hodinu po snídani. To je nejlepší čas na stimulaci těla. Většina žen ji však pije v nevhodnou dobu. Během dne si ji dejte před fyzickou aktivitou, podpoří její účinky. Nemusí jít nutně o vzpírání v posilovně. Může to být procházka domů z práce, větší nákupy nebo úklid bytu. Obvykle to ale děláme naopak: po námaze se odměňujeme malou černou. Tento zvyk stojí za to změnit. Nepijte kávu během jídla nebo bezprostředně před ním nebo po něm. Nedokáže totiž okamžitě ovlivnit spalování jídla. Výsledkem naopak je, že kofein zabraňuje vstřebávání cenných látek z potravy. Takže když vám číšník nabízí kávu po večeři v restauraci, je lepší zdvořile poděkovat.

Jakou variantu si vybrat a co do ní přidat?

Káva vám nepomůže zhubnout, pokud do ní přidáte cukr, smetanu nebo mléko. Tyto složky zvyšují jeho nutriční hodnotu a tím ovlivňují množství spotřebovaných kalorií. Také eliminují vliv kávy na metabolismus. Zelená káva má největší vliv na hubnutí. Obsahuje mnoho polyfenolů. Pražené kávy ale také fungují. Nejlepších výsledků dosáhnete pitím kávy z tlakového kávovaru nebo turecké kávy. Káva Arabica podporuje metabolismus. Co přidat do kávy, abyste zhubli? Skořici a zázvor. Obě tato koření, stejně jako káva, mají příznivý vliv na metabolismus. A nepotřebujete jich mnoho, jenom špetku přidanou do šálku kávy a účinek hubnutí bude rychlejší. A káva získá exotickou a zajímavou chuť.

Zdroj: Kobieta, Bezhladoveni.cz