Na co si dát v létě pozor: Chraňte a vyživujte své vlasy. Používejte přípravky, které regenerují a chrání je před UV zářením

Přidat na Seznam.cz

V létě toho naše vlasy zažívají hodně. Slaná voda a chlór je mohou poškodit, proto je velmi důležité o vlasy pečovat. Stejně jako chráníme svou pokožku před sluncem, neměli bychom zapomínat ani na své vlasy, píše magazín Blesk.cz.

Důležitý je správný výběr kosmetiky

Pokud máte přirozeně suché vlasy, musíte jim v létě věnovat zvýšenou pozornost. Slunce, slaná voda a chlór mohou být pro vaše vlasy a pokožku hlavy náročné. Chcete-li vlasy chránit a vyživovat, vybírejte hydratační šampony a kondicionéry bez silikonů a parabenů. Používejte přípravky určené speciálně pro léto, které vlasy regenerují a chrání je před UV zářením. Další ochranu mohou poskytnout vlasové oleje a neoplachovací přípravky. Pokud máte dlouhé vlasy, použijte ochranné sérum a zapleťte je do culíku, abyste zabránili jejich vysušování. Před pobytem na slunci použijte sprej, který chrání vlasy před teplem a UV zářením.

Při pobytu u bazénu nebo na pláži noste prodyšnou pokrývku hlavy, která vlasy chrání před sluncem a zabraňuje úpalu nebo úžehu. Po koupání si vlasy důkladně opláchněte čistou vodou. Večer používejte hydratační šampony a jednou týdně použijte masku na vlasy.

Dbejte na kvalitu a svažte vlasy do culíku

Vyhněte se přípravkům typu 2 v 1, protože nemusí být účinné. Místo toho si vyberte kvalitní šampon a kondicionér zvlášť podle typu svých vlasů. Pokud chcete při cestování ušetřit místo, přendejte si vlasové přípravky do menších lahviček.

Při dlouhodobém cestování je nejlepší vlasy svázat. Volně rozpuštěné vlasy se mohou rychle zacuchat, stát se nepoddajnými a mastnými. Pro pohodlné cestování zvažte volný culík nebo drdol. Pohodlnou variantou je také splétání vlasů do jednoho nebo více culíků.

Dodržováním těchto tipů můžete udržet své vlasy zdravé a vyživené po celou letní sezónu. Užívejte si slunce a zároveň pečujte o své krásné vlasy!

Zdroj: Blesk.cz