Peeling krku je stejně důležitý jako péče o obličej. Zabraňuje totiž stárnutí a vzniku vrásek

Přidat na Seznam.cz

Některé každodenní rutinní postupy v péči o pleť zahrnují několik variant čištění, tonizace a hydratace s přídavkem exfoliace a hloubkového čištění. Ale co náš krk? Věnujeme mu pozornost, kterou si zaslouží? Pravděpodobně ne.

Obličej končí u hrudníku, ne u čelisti

Ruku na srdce. Kolik z nás se věnuje pravidelné péči o krk? Většina z nás se totiž věnuje převážně obličeji, kterému někdy dopřává až přespřílišnou péči, ale na krk zapomínáme. A to je chyba! Péče o krk by měla vypadat stejně jako péče o obličej. To znamená: čištění, peeling, aplikace séra, hydratačního krému a opalovacího krému.

Exfoliace není krok, který by člověka napadl v souvislosti s oblastí krku, ale člověk by si jednou za týden nebo dva provést exfoliaci krku. Zabráníte tak totiž tmavému krku.

Proč byste si měli dělat peeling krku

První věc, kterou musíte mít na paměti, je, že pokožka na krku je jemnější než pokožka na jiných částech těla, takže produkty, které používáte, musí být zaměřeny speciálně na krk na vaší pokožce. Ve skutečnosti byste měli vždy správně provádět peeling podle typu své pleti.

Pokožka v této oblasti je tenčí, protože má tendenci snáze ztrácet svou pružnost a projevovat známky stárnutí dříve než váš obličej. Tato oblast je známá tím, že produkuje méně přirozených olejů, což je další důvod, proč rychleji stárne. 

Jak byste měli provádět peeling krku?

Nyní, když víte, jak je důležité provádět peeling krku, možná vás zajímá, jaká je nejlepší metoda. Neměli byste jednoduše používat běžné peelingy na obličej a už vůbec ne drsné a abrazivní peelingy, které slouží k odlupování odolné odumřelé kůže, která se shromažďuje na vašem těle. Co byste tedy měli používat místo toho?

Na krk nejlépe funguje jemný, ale účinný chemický peeling. Fyzikální exfoliační prostředky mohou způsobit mikrotrhliny v tenké a citlivé pokožce krku, což může mít za následek záněty, předčasné stárnutí pokožky a dokonce i jizvy. Tonika nebo peelingy, které obsahují AHA kyseliny, jako je kyselina mléčná, mandlová nebo glykolová, jsou navrženy tak, aby pomáhaly rozpouštět odumřelé kožní buňky a odhalovaly svěží a jasnou pleť.

Chemické exfoliační přípravky, jako jsou produkty obsahující retinol, jsou jistě účinné, protože jemně rozpouštějí odumřelé kožní buňky a další nečistoty v této citlivé oblasti a zároveň pronikají hluboko do pokožky, aniž by ji nadměrně poškozovaly. Kromě produktů s retinolem, které pomáhají dodat pleti dodatečnou vlhkost, zkuste použít glykol.

Pokud si ale v této oblasti nejste stále jisté, raději se poraďte se svou kosmetičkou.