Šedooké ženy mají nejkrásnější oči na světě. Ty nejvzácnější jsou ale zelené

Přidat na Seznam.cz

Říká se, že oči jsou okna do duše. Žádné oči navíc nejsou stejné. Kdysi měl každý člověk hnědé oči, ale díky mutaci není dnes neobvyklé vidět lidi s modrýma, zelenýma nebo šedýma očima. Jaká je tedy nejatraktivnější barva očí a co vypovídá o vaší osobnosti?

Šedé oči jsou ty nejkrásnější, ukazuje průzkum

Web 1800 Contacts, který průzkum prováděl, ukazuje, že šedé oči se umístily na prvním místě. Průzkumu se zúčastnilo celkem tisíc lidí a navzdory očekávání se například modré oči umístily až a druhém místě. Šedé oči skončily s průměrným hodnocením 7,4, následované modrýma a zelenýma očima s průměrným hodnocením 7,3. Při rozdělení podle pohlaví muži zařadili mezi nejatraktivnější šedé, modré a zelené oči, zatímco ženy uvedly, že je nejvíce přitahují zelené, oříškové a šedé oči.

Navzdory tomu, že se hnědé oči řadí na konec stupnice, přibližně 79 % světové populace má hnědé oči bohaté na melanin. A asi 10 %, 5 % a 2 % lidí má modré, světle oříškové a zelené oči, uvádí web AARP. Zelené oči jsou tedy nejvzácnější.

Šedé oči jsou spojovány s mytickým světem

Jedním z důvodů, proč jsou šedé oči tak zajímavé, je jejich vzácnost. Jako každá jiná barva očí, i šedé oči přicházejí v různých odstínech a směsích. Můžete najít zelenošedé, kouřově modré a oříškově šedé oči. Barva byla spojena s nadpřirozenými bytostmi, jako jsou andělé, elfové a čarodějové, uvádí web Mesmer Eyez. Barva očí samozřejmě není přesným ukazatelem celé vaší osobnosti, ale například staří Řekové spojovali šedé oči s moudrostí, se strategickým myšlením a soutěživostí. Také se říká, že muži s šedýma očima jsou věrnější.

zdroj: Mesmer Eyez, AARP, 1800 Contacts