Uzdravte suché a popraskané rty. Vyrobte se vlastní peeling na rty z přísad, které již máte doma

Přidat na Seznam.cz

Popraskané rty mohou být problémem v každém ročním období. Pokud to není nepříjemný chlad nebo suchý vzduch, který způsobuje praskání a šupinatění vašich rtů, je to letní slunce nebo kosmetické produkty, které rty vysušují. Podívejte se, jak tyto rty uzdravit.

Suché a popraskané rty mohou mít řadu důvodů

Kůže na vašich rtech je tenčí a citlivější než pokožka na zbytku těla, protože vaše rty neobsahují žádné mazové žlázy. V důsledku toho jim hrozí, že budou suché a popraskané. Popraskané rty se navíc mohou objevit u každého a v jakémkoli věku. Nejčastějším důvodem je chladné, nebo naopak horké nebo suché počasí, časté olizování rtů, alergie, poruchy štítné žlázy, nedostatek vitamínů nebo dehydratace.

Uzdravit své rty můžete i doma, stačí vyzkoušet tyto triky

Zatímco většina lidí používá balzámy na rty, existuje také řada domácích prostředků, které vám mohou efektivně pomoci. Vyrobitte si vlastní peeling na rty z přísad, které již máte doma. Stačí k tomu 1 polévková lžíce cukru, 1 polévková lžíce medu nebo oleje a malá miska nebo nádoba na míchání vašich surovin. Vatovým tamponem pak naneste peeling a vlhkým tamponem jej sundejte.

Za zkoušku stojí také aloe vera. Tento gel se tvoří uvnitř listů rostlin, obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty a protizánětlivé látky, které zklidňují a rehydratují poškozenou pokožku. Vysoce zvlhčující je také med, což z něj dělá dobrou péči pro suché rty. Vyzkoušet můžete i zelený čaj, bohatý na antioxidanty a minerály. Namočte sáček zeleného čaje do teplé vody a jemně jej rozetřete po rtech, abyste zjemnili a odstranili přebytečnou suchou pokožku.

zdroj: Medical News Today, Healthline , Cleveland Clinic