Uzdravte suché a popraskané rty. Vyrobte se vlastní peeling na rty z přísad, které již máte doma

Přidat na Seznam.cz

Popraskané rty mohou být problémem v každém ročním období. Pokud to není nepříjemný chlad nebo suchý vzduch, který způsobuje praskání a šupinatění vašich rtů, je to letní slunce nebo kosmetické produkty, které rty vysušují. Podívejte se, jak tyto rty uzdravit.

Suché a popraskané rty mohou mít řadu důvodů

Kůže na vašich rtech je tenčí a citlivější než pokožka na zbytku těla, protože vaše rty neobsahují žádné mazové žlázy. V důsledku toho jim hrozí, že budou suché a popraskané, uvádí web Cleveland Clinic. Popraskané rty se navíc mohou objevit u každého a v jakémkoli věku. Nejčastějším důvodem je chladné, nebo naopak horké nebo suché počasí, časté olizování rtů, alergie, poruchy štítné žlázy, nedostatek vitamínů nebo dehydratace.

Uzdravit své rty můžete i doma, stačí vyzkoušet tyto triky

Zatímco většina lidí používá balzámy na rty, existuje také řada domácích prostředků, které vám mohou efektivně pomoci. Web Healthline například radí vyrobit si vlastní peeling na rty z přísad, které již máte doma. Stačí k tomu 1 polévková lžíce cukru, 1 polévková lžíce medu nebo oleje a malá miska nebo nádoba na míchání vašich surovin. Vatovým tamponem pak naneste peeling a vlhkým tamponem jej sundejte.

Za zkoušku stojí také aloe vera. Tento gel se tvoří uvnitř listů rostlin, obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty a protizánětlivé látky, které zklidňují a rehydratují poškozenou pokožku. Vysoce zvlhčující je také med, což z něj dělá dobrou péči pro suché rty. Vyzkoušet můžete i zelený čaj, bohatý na antioxidanty a minerály. Namočte sáček zeleného čaje do teplé vody a jemně jej rozetřete po rtech, abyste zjemnili a odstranili přebytečnou suchou pokožku, radí web Medical News Today.

zdroj: Medical News Today, Healthline , Cleveland Clinic