Zbavte se řídkých vlasů přírodní cestou: 5 tipů, jak na to! Pomoci může vejce či zelený čaj

Přidat na Seznam.cz

Vypadávají vám vlasy? Máte pocit, že jsou stále řidší a řidší? Nejste v tom sami! V dnešní moderní době se setkává mnoho žen, ale i mužů, s tím, že jejich vlasy ztrácejí hustotu a objem. Naštěstí existují přírodní metody, které vám mohou pomoci zahustit vlasy a vrátit jim původní lesk a vitalitu.

1. Aloe vera

Tato rostlina je známá pro své léčivé účinky na pokožku a vlasy. Aloe vera obsahuje vitamíny A, C a E, které přispívají k regeneraci vlasových folikulů a podporují růst nových vlasů. Stačí si jenom vymačkat gel z listu aloe vera a aplikovat ho na vlasy. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte.

2. Vajíčko

Ačkoli to může znít divně, vajíčka jsou skvělou pomocí pro zahušťování vlasů. Obsahují totiž hodně bílkovin, které posilují vlasové vlákno a zabraňují vypadávání vlasů. Vajíčko rozmíchejte s lžící olivového oleje a touto směsí masírujte pokožku hlavy. Po 20 minutách opláchněte.

3. Zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, které stimulují růst vlasů a zabraňují jejich vypadávání. Po vychladnutí čaje ho aplikujte na vlasy a pokožku hlavy a nechte působit po dobu půl hodiny. Poté opláchněte.

4. Avokádo

Avokádo je plné vitamínů a tuků, které vlasy hloubkově vyživí a dodají jim potřebný objem. Rozmačkejte avokádo a smíchejte ho s lžící olivového oleje. Tuto směs aplikujte na vlasy a nechte působit 30 minut. Poté opláchněte.

5. Kokosový olej

Kokosový olej je známý svými výživovými a hydratačními účinky. Pravidelnou aplikací tohoto oleje na vlasy a pokožku hlavy dosáhnete nejenom zesílení vlasů, ale i jejich zahuštění.

Zdroj: autorský text, Medical News Today