3 trendy v oblečení na dovolenou: Zapomeňte na ustřižené džínové šortky. Letí pestré barvy

Přidat na Seznam.cz

Vypadat dobře během dovolené je jasná volba. Chcete předvést svůj dovolenkový šatník a nebát se přitom, že budete „out“? Přinášíme pár tipů, co z kufru, který povezete na dovolenou, vyhodit a co místo toho přibalit.

Pestrobarevné šortky a košile nebo sako

Patří mezi vaši dovolenkovou klasiku maxi oversize šaty? Jasně, jsou praktické a pohodlné, ale… Zabírají spoustu místa v kufru a ruku na srdce – bývají nudné. Zkuste to výrazněji. Nebojte se ukázat nohy. Vsaďte na minišaty, minisukně.

Spárujte plavky – jejich horní díl jako top, s lehkými kalhotami nebo pestrobarevnými šortkami. Zapomeňte na ustřižené džínové šortky, ty už jsou passé, chce to svěží vítr. Přes horní díl plavek přehoďte sako nebo košili a máte neokoukaný letní outfit, se kterým určitě zabodujete.

Tkané maxitašky

Korálkové tašky jsou těžké a nepraktické a doba jejich slávy už dávno uplynula, minitašky jsou zase k ničemu – nic se do nich nevejde. Vyměňte je za velké, lehké tkané nebo lněné tašky, do kterých naskládáte všechno, co potřebujete na pláž a v zavazadle je prakticky neucítíte.

Zbyde vám místo ještě na přibalení elegantního slaměného klobouku (ideálně pružného, který můžete zmačkat).

Botky s kotěcími podpatky

Pochodovat na jehlových podpatcích po kočičích hlavách, když máte v plánu tříhodinovou prohlídku památek, to je jeden z nejhorších zážitků na dovolené. Pokud opravdu toužíte být za elegantní dámu, sáhněte po středních, tzv. kotěcích podpatcích. Botky s elegantní špičkou a podpatkem maximálně 3-4 cm vás donutí pěkně srovnat páteř, přitom jsou dostatečně pohodlné a hodí se úplně ke všemu – lehkým kalhotám, minišatům, šortkám i džínům.

Zdroje: whowhatwear.co.uk