Jak nosit trenčkot, aby nenudil?

Přidat na Seznam.cz

Mezi horké jarní trendy letos opět patří trenčkot, jehož vzhled se během let příliš nezměnil. Není divu, má totiž mnoho výhod. Jedná se o dokonalý „přechodný“ oděv, ideální na jaro a podzim.

Hodí se téměř ke všemu: ke kalhotám, sukním, šatům, na každý den i na dovolenou. Avšak má také jednu nevýhodu, ve své klasické verzi se stává téměř uniformou. K trenčkotu neodmyslitelně patří béžový odstín a jeden určitý druh látky. Díkybohu však existují způsoby, jak se splynutí s šedí ulice vyhnout! Právě trenčkot může být také skvělým základem pro zajímavý a někdy i naprosto šílený styling.

Přidejte barvu

Růžová je v tomto případě skvělá volba. Svěží, optimistická, vždy přitahuje pozornost a skvěle se hodí k béžové barvě. Neomezujte se pouze na malé barevné akcenty, abyste dosáhly požadovaného efektu. Co takhle několik prvků v různých odstínech? Jedná se o bezpečné, ale zajímavé řešení. Můžete si také pohrát s texturami použitých materiálů a doplňků. Další efektní barvou je kobaltová modrá, která je intenzivní a elegantní zároveň. Navíc jemná béžová barva ji zvýrazní.

Ještě více barev!

Co takhle hrát si se dvěma velkými plochami intenzivních sytých barev? Jednoduché, ale extravagantní řešení. Trenčkot je v tomto případě poklonou klasice, ale celkový vzhled vypovídá o silné osobnosti, která se nebojí na sebe upozornit a vyjádřit vlastní názor.

Doplňky

Ne každý má rád jasné nebo křiklavé barvy. Zajímavého efektu lze naštěstí dosáhnout jednobarevnými kombinacemi, originálními střihy, doplňky, vzory a texturami. Originální korzet přes lesklou košili, kalhoty s potiskem a kabelka s širokým páskem vytváří mnohovrstevnatý, pestrý celek, který se k trenčkotu skvěle hodí.

Vintage

Trenčkot byl vynalezen před 120 lety, proto se skvěle hodí k vytváření looků inspirovaných vintage stylem. Můžete použít nápadité rekvizity, jako je čelenka se závojem, ale nejsou nezbytné. Postačí jen bílá košile a krémová plisé sukně.

Trenčkot nemusí být nudný

A nakonec samotný trenčkot!  Při výběru modelu pro nadcházející sezónu stojí za to přemýšlet o něčem, co se mírně odchyluje od klasiky. I zdánlivě malá změna, jako je přidání záhybů, může mít ohromující efekt!