Po čtyřicítce pozor nejenom na černé oblečení. Může vám přidat roky

Přidat na Seznam.cz

Správně zvolený šatník dokáže zázraky. Některé styly opticky odečítají kilogramy a nenápadné doplňky docílí toho, že budete vypadat mladší. Navzdory tomu jsou módní stereotypy stále živé. Podívejte se, jaké jsou nejčastější chyby při výběru barev oblečení. Kvůli nim vypadáme unavené a mnohem starší.

Černá vyhovuje všem – to je mýtus

Černá je spojena s elegancí. Považuje se za nadčasovou barvu a je často vnímána jako barva, která opticky zeštíhluje postavu. Podívejte se na to s nadhledem. Hodí se černá barva ke všemu? Ne tak docela! Spíše dominují světlejší barvy, takže váš styl nemusí v reálnu vypadat tak dobře, jak se vám zdálo ve vašich představách. A co víc, černé oblečení vypadá elegantně, když je vyrobeno z kvalitních materiálů. Tenčí tkaniny mohou vyvolat dojem průměrnosti. Proč se dále nespoléhat na tuto barvu? Vinou černého oblečení vypadáme starší. Zdůrazňuje vrásky a tmavé kruhy pod očima. Měli by se mu vyhnout ženy starší 35 let. Jak nosit černou, abyste si neublížila? Stylisté se shodují na tom, že jenom málo lidí vypadá v černém oblečení opravdu dobře. Pokud je pro vás obtížné se s touto barvou rozloučit nebo nechcete okamžitě vyměnit celý šatník, noste černou šikovně. Neumisťujte ji blízko k obličeji. Je lepší nosit černé kalhoty nebo sukně a obléknout si světlejší top. Černá barva přímo vedle obličeje přidává roky.

Jaké další barvy přidávají roky?

Skupina barev, při jejichž použití byste měla být obezřetná v případě, že jste už na narozeninovém dortu sfoukla čtyřicet svíček, zahrnuje hlavně další tmavé odstíny. Při nákupu oblečení lepší se vyhnout tmavě hnědé, grafitové a granátové. Tyto barvy mimo jiné také zdůrazňují nedokonalosti pleti. Mnohem lepší nápad je založit svůj styl na světlých a zároveň ne příliš nápadných odstínech. Nevzdávejte se úplně silných barevných akcentů, ale zacházejte s nimi spíše jako s doplňkem než jako se základem stylingu. Pudrově růžová, modrá, liliová, korálová, béžová… Stojí za to předem si provést barevnou analýzu, která ukáže, které barvy budou nejlépe vyhovovat našemu typu krásy. Na webu je mnoho knih a materiálů na toto téma. Pokud vás ale přebytek informací naopak mate a nejste schopna jasně rozpoznat svůj typ, můžete využít služeb profesionálních stylistů.