Vyberte si správnou podprsenku podle těchto tipů. První se změřte, protože velikost se může rychle měnit

Přidat na Seznam.cz

Mnoho žen nosí nepohodlné podprsenky, které se zarývají do kůže, sklouzávají jim z ramen a jsou nepohodlné – a pak je rvou z těla, jakmile se vrátí domů. Pokud nevíte, jak najít správnou podprsenku (nebo dokonce správnou velikost podprsenky), máme pro vás několik tipů.

Změřte se

Mnoho žen vybírá nové podprsenky podle toho, jakou velikost má jejich stará podprsenka. Velikost se ale může velmi rychle měnit a tak není dobré spoléhat na to, že vám i stará velikost bude sedět. Změřte si obvod pod prsy kolem hrudního koše a kolem nejplnější části prsou. První číslo určuje velikost pásku, druhé velikost košíčku.

Ani velká, ani malá

Pokud vám z podprsenky něco „přetéká“, je vám malá. Naopak, pokud vám plandá nebo jsou košíčky napůl prázdné, je podprsenka velká. Dokonce i v případě, že podprsenku zapínáte na poslední háček, máte špatnou velikost. Poprsenka by měla být v úrovni kůže, netlačit vás ani nepadat a měla by vaše prsa držet na místě v jakékoliv situaci.

Ramínka by vám neměla klouzat

Pokud vám ramínka neustále padají, může to znamenat, že máte malé košíčky. Pokud se ramínka naopak zařezávají do kůže, možná máte příliš velké košíčky. Košíčky drží ňadra na místě, ale asi 90 procent skutečné podpory mají na svědomí ramínka. Takže i když se ramínka mohou zdát, že jsou tu, aby držela vaše poprsí, ve skutečnosti jsou tu proto, aby vám pomohla udržet košíček v jedné rovině s tělem a vytvarovat vaše prsa.

zdroj: redkace, autorský článek Self, Real Simple, Womans Day