5 tipů na rychlé zimní líčení, které vás uchvátí! Zvolíte třpytky, metalický lesk nebo půjdete ve stopách Francouzek?

Přidat na Seznam.cz

Chcete si na tváři vytvořit okouzlující make-up look, se kterým zazáříte na vánočním večírku nebo na rodinném posezením? Inspirujte se těmito 5 tipy na rychlé zimní líčení, které se hodí jak na denní, tak večerní nošení.

Třpytivý večírek

Už se nemůžete dočkat Vánoc? Pak musíte vyzkoušet toto třpytivé líčení v teplých odstínech. Začněte s hnědými očními stíny, které větším štětcem rozetřete do ztracena po celé ploše víčka. Tím ale nekončíme. Na prst si naneste vrstvu zlatého metalického stínu a umístěte ho doprostřed víčka. Uvidíte, jak to váš pohled prozáří! Řasy přejeďte řasenkou nebo pokud se chystáte na večerní party, klidně sáhněte po umělých řasách. Na líce naneste trochu krémového bronzeru a nezapomeňte na rty. K tomuto líčení se krásně hodí hnědá nebo vínová rtěnka s matným finišem.

Metalický lesk

Na okamžik upustíme od hřejivých svátků a půjdeme naproti chladnému horskému počasí. Potřebovat budete dva třpytivé stíny – jeden v zeleném, modrém nebo tyrkysovém odstínu a druhý sněhově bílý. Barevný stín aplikujte na celé víčko a bílým stínem zlehka ťukněte do vnitřního koutku oka. Na spodní linii řas můžete nanést trochu černé tužky, kterou rozetřete do ztracena, radí web Ženy. Tváře zvýrazněte pomocí tvářenky ve studeně růžovém tónu a rty přejeďte tmavou nude rtěnkou. Pro mrazivý efekt k rtěnce přidejte ještě bezbarvý lesk.

Ledové království

K zimním měsícům bezpochyby patří i toto studené líčení, které je zaměřené na jednu z nejoblíbenějších barev zimy – fialkovou. Ta je navíc letos trendy. Sáhněte tedy po fialové očním stínu ve studeném tónu a naneste ho na celé víčko. Pokud chcete něco extra, smíchejte stín s trochou šedivého stínu. Líčení krásně podtrhne výraznější růžová tvářenka (také ve studeném odstínu) a matná rtěnka v odstínu mauve. Dejte si záležet i na řasách, kterým bude extra délka a hustota velmi slušet.

Francouzský chic

V tomto líčení hraje prim přirozenost. Pleť tedy pouze sjednoťte korektorem, případně pudrem, ale nepřehánějte to. Také oči zůstanou bez úprav, jen obočí zlehka zafixujte gelem. Hlavní roli v tomto líčení totiž hrajou rty. Aplikujte na ně rtěnku ve studeném odstínu vínové až fialové. Místo perfektně vykonturovaných rtů si s rtěnkou pohrajte a naneste ji bříškem prstu, klidně ji i trochu rozmažte. Look à la femme fatale je na světě!

Líčení s multilíčidlem

Výzva nebo nový trend v líčení? Tento make-up look má od každého trochu, ale hlavně je velmi praktický. Místo celé kosmetické taštičky můžete mít v kabince pouze jeden produkt. Jedná se o takzvané multilíčidlo, což je tyčinka, která vám nahradí rtěnku, oční stíny i tvářenku. V první řadě sjednoťte pleť a pomocí korektoru zakryjte nedokonalosti. Poté aplikujte multilíčidlo bříškem prstu na tváře, rty a trochu i na víčka. Zafixujte obočí, řasy prodlužte řasenkou a máte hotovo!

Pozor: V zimě si dejte záležet také na péči o pleť, nutností je hutný krém s SPF ochranou. Ten pleti v kombinaci s make-upem a pudrem zajistí ochranný štít, který ji bude chránit před sněhem a větrem, píše web iDnes.

Zdroje: Ženy, idnes, Instagram