Jídelníček Kleopatry: Co jedla nejkrásnější královna všech dob

Přidat na Seznam.cz

Kleopatra nepochybně patří mezi nejznámější osobnosti historie. Kromě své krásy a schopnosti svádět mocné muže se ale proslavila také tím, že byla velmi inteligentní a vzdělaná. Co jí ale pomáhalo v tom, aby byla až do své smrti krásnější než jiné ženy? Možná to byl její jídelníček.

Staroegyptské menu

Ve starověku, resp. ve starověkém Egyptě bylo několik potravin, které si nedopřávala jen královna, ale i „obyčejní“ lidé. Samozřejmostí byl například chléb, ovoce apod. Co ale nikdy nechybělo na královském stole, byly podle webu diet.st, fíky, ořechy a med. Kromě toho Kleopatra jedla také maso, ryby a exotické ovoce. Oproti chudým obyvatelům tedy měla pestrou stravu, což mohlo výrazně přispět k její kráse.

Alkohol

Dnes se nám to zdá nemyslitelné, ve starém Egytě ale pili alkohol všichni, včetně dětí. Sama královna měla na svém stole neustále dostatek piva i vína, ačkoliv dle webu Grunge existují teorie, že tehdejší alkohol nebyl tak opojný, a naopak byl i výživný. Teoreticky tedy mohl mít i dobrý vliv na vzhled královny – a pokud ne, opilým lidem se zdají být všichni přitažlivější. Dokážete si ale představit pít celé dny, a to navíc v neuvěřitelném horku?

Poslední Kleopatřino jídlo

Podle některých zdrojů bylo Kleopatřino jídlo také součástí její sebevraždy. web maefood říká, že historikové i spisovatelé se domnívají, že jejím posledním jídlem byly fíky, které královna tak milovala. Ty právě vystupují i v legendě o její sebevraždě.

Jaká je ale pravda, se asi nikdy nedozvíme.

zdroj: diet, grunge, maefood