Kde tetování nejvíce bolí a jak bolest zmírnit. Mezi málo bolestivá místa patří například stehna a hřbet ruky

Přidat na Seznam.cz

Většina lidí souhlasí s tím, že tetování bolí, ale faktory jako tolerance bolesti a tetovaná část těla mohou ovlivnit váš zážitek. Tetování je v podstatě opakované propíchnutí kůže super ostrou jehlou – takže dává smysl, že to má bolet. Pokud se ale bolesti bojíte, máme pro vás několik tipů.

Některá místa skoro necítíte, na jiná jen tak nezapomenete

Nervová zakončení, vrstva tuku, tenká kůže u kostí, to vše silně ovlivňuje to, jak moc tetování bolí, uvádí web Greatist. Mezi málo bolestivá místa patří například stehna a hřbet ruky, tedy ta část těla, kde máte silnou vrstvu kůže. Naopak nejbolestivější bývá krk, páteř, prsty a nárt. Vše ale závisí i na dalších faktorech, jako individuální práh bolesti, geny, nebo dokonce pohlaví či váš zdravotní stav.

Tetování není nepříjemné jen během procesu. I samotné hojení dá mnohým zabrat

Poté, co ve studiu strávíte několik hodit bolestivým procesem, vás čeká ještě několik dní hojení. Prvních pár dní je vaše tetování bolavé a oteklé. Může to vypadat jako středně těžká až těžká modřina nebo spálenina od slunce. Poté budete pociťovat menší bolestivost a větší svědění. Můžete mít pocit, že vaše kůže hoří, což je nepříjemné, ale normální, uvádí web Healthline. Pak už tetování nebolí, zato může svědět.

Tyto tipy vám pomohou zmírnit bolest

Kontrolované dýchání je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vypořádat s bolestí. Rovnoměrné a klidné dýchání je klíčové. Když to uděláte, pošlete zprávu svému tělu, aby se uvolnilo, a řeknete mu, že je vše v pořádku. Další možností je znecitlivující krém, ovšem mnoho tatérů se od této metody distancuje a preferují spíše rozptýlení. Vezměte si na sezení kamaráda, nebo si povídejte s tatérem – přijdete tak na jiné myšlenky. Asi nejefektivnější způsob, jak bolest zmírnit ve chvíli, kdy už proces tetování nezvládáte, je pauza. Někteří tatéři ji dávají sami, jindy si o ni musíte říct, ale jak uvádí web Inside Out, při pauze si můžete odpočinout, napít se, nebo si dát něco sladkého, což vám může výrazně pomoci.

zdroj: Inside Out, Greatist, Healthline