Nejste ranní ptáče? Zkuste si udělat rána snesitelnější pomocí těchto tipů!

Přidat na Seznam.cz

Rána jsou těžká. My víme. Ale někdy se ránům nelze vyhnout, a tak je musíte využít co nejlépe. Ranní vyučování nebo vstávání v pracovní den se nevyhnutelně stává pro každého povinností, a pokud chcete z brzkého startu vytěžit maximum, řiďte se těmito několika jednoduchými tipy podle webu SpoonUniversity, aby vaše ranní rutina nebyla tak psychicky náročná.

Ušetřete si ráno pár minut: Připravte se na den večer předem

Když se snažíte dokázat, že skutečně můžete vstát v 8:28 na přednášku, která začíná v 8:30, čas je velmi důležitý. Připravte si oblečení, které na sebe hodíte, a sbalte si tašku na hodinu, než půjdete spát. To vám může poskytnout několik minut spánku navíc v době, kdy byste se obvykle musela honit, abyste se připravila a vyrazila ze dveří.

Lépe se vyspěte: Odložte telefon před spaním

Vysokoškolský student se těžko vyspí a mobil mu usínání jen ztěžuje. Podle webu Harvard Business Review způsobuje modré světlo, které technologie vyzařují, že se ve vašem těle uvolňuje kortizol, což vás činí bdělejšími a zpomaluje produkci melatoninu, který potřebujete k usínání. Zapojte telefon na druhém konci místnosti nebo ho vyměňte za knihu, abyste odolala nutkání zkontrolovat Instagram ještě jednou během těch několika minut, než usnete.

Udržujte pravidelnost: Vstávejte každý den ve stejnou dobu

S nespolehlivým rozvrhem se s velkou pravděpodobností setkáte během studia na vysoké škole. Může být lákavé spát až do poledne v úterý, kdy máte hodinu až ve 13:00, ale nezahoďte celý týden kvůli pár hodinám navíc v jeden den. Váš rytmus, známý spíše jako tělesné hodiny, funguje po dobu 24 hodin a vstávání ve stejnou dobu každý den nakonec podnítí váš cyklus spánku a bdění, aby se odehrál sám od sebe. Čím častěji ráno vstáváte ve stejnou dobu, tím více vaše tělo očekává, že se probudí, a tím snadněji se dostanete z postele. Jakkoli je pohodlné si přispat, z dlouhodobého hlediska platí, že čím více budete budík poslouchat, tím snazší vám to bude připadat.

Nevynechávejte snídani

Možná se to snáze řekne, než udělá, ale příprava snídaně vám může usnadnit vycházení ze dveří a hlavně snídani s menší pravděpodobností vynecháte!

Pokud potřebujete kávu, prvně se hydratujte

Není nic horšího než nervozita, která se dostaví v poledne, když máte v žilách 110 % kofeinu. Vaše tělo se přes noc, zatímco spíte, dehydratuje a káva je diuretikum, což znamená, že dává signál ledvinám, aby vám propláchly tělo. Káva sama o sobě vás sice nedehydratuje, ale tato kombinace ano, takže je obzvlášť důležité vypít trochu vody, než si dáte ranní tmavou praženou kávu.

Zdroj: spoonuniversity.com